Міжнародне співробітництво Одеського НВК №90

Міжнародне співробітництво закладу з  Федеративною Республікою Німеччина

Одеський навчально-виховний комплекс №90 ім. О.С. Пушкіна “Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Одеської міської ради Одеської області  веде активну роботу по співробітництву з  Федеративною Республікою Німеччина у рамках Угоди між Урядом Федеративної Республіки Німеччина і Урядом України від 10 червня 1993 року:

  • У  закладі впроваджено поглиблене вивчення німецької мови. Учні демонструють блискучі знання німецької мови та олімпіад різних рівнів і стають призерами різноманітних міжнародних конкурсів.

  • Проводяться  міжнародні іспити з німецької мови (DSDI). Учні закладу  отримують дипломи міжнародного зразка з німецької мови.
  • На базі закладу з 2015 року проходять DSD-семінари для вчителів півдня України, під керівництвом координатора з питань викладання німецької мови за кордоном пані доктор А. Майєр. У рамках семінарів проходять пілотні іспити для DSD-кандидатів (В2/С1).
  • Неодноразово делегації з міста Регенсбург (ФРН) відвідували заклад освіти. Мета – знайомство з навчальним закладом, обговорення можливості співпраці з навчальними закладами м. Регенсбург.
  • У рамках побратимських відносин між Одесою і Регенсбургом (ФРН) та з метою участі у проєкті Міні-Регенсбург делегація учнів та вчителів кожен рік  відвідує м. Регенсбург (ФРН). Крім цього учні старших класів  беруть участь у міжнародній молодіжній конференції, яка проходить  у м. Регенсбург (ФРН),  метою якої  є розвиток комунікаційних навичок у дітей, ознайомлення молоді з функціонуванням соціуму та різними професіями.

  • Учні 8-х класів разом з учнями Von-Müller-Gymnasium брали участь у проєкті «Невідомі пам’ятки мого міста». Метою проєкту було створення альманаху міст-побратимів Одеса – Регенсбург.
  • Учні та педагогічні працівники закладу  брали участь у проєкті «Самоврядування. Класна рада» м. Берлін (ФРН),  участь у сумісному українсько-німецькому кінопроєкті, знімали фільм про шкільні соціальні проєкти;  відвідали м. Аугсбург (ФРН)  знайомилися  з  дуальною освітою у Німеччині.
  • Протягом останніх років у рамках програми «Обмін школярами» відбувається обмін школярами між школами-партнерами Одеського НВК     № 90 м. Одеса та Вальдорфською школою м. Бьоблінген (ФРН). Учні обох країн мають можливість ознайомилися з традиціями, побутом, культурою Німеччини та України.
  •  У рамках міжнародного літературного фестивалю, який уже вшосте проводиться в Одесі, та в рамках тижня Німеччини в Україні 25 вересня 2020 року пройшла зустріч учнів закладу з німецьким письменником Маркусом Мавілем в онлайн форматі на платформі Zoom.

 

  •  Учні закладу взяли участь у Міжнародному проєкті “Donau verbindet”  на інтернет- платформі Moodle.

Більш детально з міжнародним співробітництвом  Одеського НВК №90 (звіт), можна ознайомитись за посиланням або натиснити на картинку. 


Міжнародне співробітництво надає молодому поколінню  знань про світову  спадщину та практичних умінь адаптуватися до життя і навчання у різних країнах Європи та світу, бути мобільними, соціально активними, комунікабельними, здатними захищати свої права.

Share this post