Міжнародне співробітництво Одеської СШ №121

Міжнародне співробітництво з Республікою Польща 

Одеською спеціалізованою школою №121 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області розташованою за адресою: вул. Льва Толстого у рамках Угоди між Міністерством освіти і науки України  та Міністерством національної освіти Республіки Польща про співробітництво в галузі освіти ведеться активна міжнародна співпраця з польськими навчальними закладами та громадськими організаціями. 

Протягом  20 останніх років учні Одеської СШ №121 приймали участь у реалізації багатьох проєктів, присвячених питанням інтеграції молоді України та Польщі, пошукам слідів польської культури в Одесі, екологічним проблемам Північного Причорномор’я тощо.

  • У рамках програми Socrates Comenius реалізується  міжнародний польсько-німецько-французько-український проєкт «Що може зробити молодь для об’єднання», присвячений проблемам інтеграції молоді Європи. Учні різних країн охоче дискутували на актуальні для молоді проблеми, намагалися зрозуміти, що їх об’єднує, а що –  різнить.
  • Проєкт «Слідами Ярослава Івашкевича в Одесі» сумісно з ліцеєм  Collegium Gostomianum у Сандомирі  (Польща).  Мета – пошук «слідів» польської культури в Одесі, а саме перебування у нашому місті видатного польського письменника Ярослава Івашкевича. Результат роботи – видання брошури та створення відеофільму.
  • Проєкт «Молодь з Одеси у старому Велюні» сумісно з Молодіжним Будинком Культури у м. Велюнь. Учасники проєкту працювали над художньою та фотографічною виставками. Майстер-клас проводили професійні художники та фотографи з Польщі.
  • Проєкт «Слідами польської культури в Одесі» сумісно з LXIV загальноосвітнім ліцеєм ім. С.І. Віткевича у Варшаві. Учасники проєкту збирали та опрацьовували матеріали, присвячені польській культурі в Одесі.
  • Проєкт «Молоді Європейці» сумісно з ліцеєм ім. Яна Длугоша у Велюні. Присвячений проблемам євроінтеграції, діяльності Європейських клубів.
  • Польсько-німецько-український проєкт, присвячений пам’яті трагічних подій Другої світової війни. Мета – інтеграція європейської молоді, розвиток толерантності, поглиблення знання польської мови тощо.
  • Проєкт «Волонтерство – вікно у світ» у місті Елк. У рамках проєкту учасники відвідали Варшаву, де зустрілися з представниками волонтерського центру «Четвертий світ» та ознайомились з його діяльністю.
  • Міжнародні театрально-фотографічні «майстер-класи» у м. Елк. З учасниками проєкту працювали польські викладачі акторської майстерності та сценічної мови, професійні фотографи.
  • Проєкт «Активізація молоді без меж», Варшава, при підтримці польського фонду «Наш вибір».
  • Міжнародні олімпіади та конкурси. Організатором Олімпіади є Інститут Літературних досліджень при Польській Академії Наук. Знання оцінює комісія у складі викладачів-полоністів з Польщі, завдання готує Комітет Олімпіади у Варшаві.

Більш детально з міжнародним співробітництвом Одеської СШ №121 можна ознайомитись за посиланням.

 

Share this post