Одеські освітяни та школярі писали диктант національної єдності

Традиційний диктант національної єдності у День української писемності та мови вісімнадцятий рік поспіль пишуть освітяни та школярі міста Одеси.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності — прозвучав на Першому каналі Українського радіо у День української писемності та мови — 9 листопада.

Він не мав на меті перевірку грамотності, а задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо мови.Одеські освітяни та школярі писали диктант національної єдності

Радіодиктант розпочався об 11:30 за місцевим часом. Зачитував текст диктанту доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко. Він склав оригінальний текст диктанту, який ніхто, до моменту його зачитування не бачив.

Офіційне гасло цьогорічного заходу — #пишеморазом.

Одеські освітяни та школярі – як і вимагають умови флешмобу – писали диктант від руки та вже надіслали текст на електронну пошту редакції «Українського радіо» на перевірку.

Одеські освітяни та школярі писали диктант національної єдностіУ День української писемності та мови в одеських закладах освіти відбулися музичні розваги спрямовані на підтримку рідної мови «Українська, моя рідна мова, в кожнім слові твоїм – цілий світ». Учні декламували вірші, співали українські пісні, інсценували гуморески, демонстрували танцювальні номери, та ін.

Метою заходів було формування в учнів почуття краси рідної мови,  розвитку почуття національної гідності, мовних здібностей, виховання любові до національних традицій, народної мудрості, краси і гармонії рідного слова.

 


Вперше радіодиктант писали у травні 2000 року з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка. У 2017 році «Українське радіо» отримало 28 тисяч 999 радіодиктантів. Із них майже 17, 5 тисяч – звичайною поштою, а 11, 5 тисяч – електронною. 124 особи стали переможцями.

Радіодиктанти не перевіряють на помилки і не повертають. Але шукають роботи без помилок і нагороджують учасників, які впоралися із завданням бездоганно.

У грудні відбувається так звана «робота над помилками», коли в ефірі Українського радіо звучать імена переможців, а також відбувається аналіз найтиповіших помилок.

 

Одеські освітяни та школярі писали диктант національної єдностіОдеські освітяни та школярі писали диктант національної єдностіОдеські освітяни та школярі писали диктант національної єдностіОдеські освітяни та школярі писали диктант національної єдностіОдеські освітяни та школярі писали диктант національної єдностіОдеські освітяни та школярі писали диктант національної єдностіОдеські освітяни та школярі писали диктант національної єдностіОдеські освітяни та школярі писали диктант національної єдності

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *