Одеські освітяни та школярі писали диктант національної єдності

Традиційний диктант національної єдності у День української писемності та мови вісімнадцятий рік поспіль пишуть освітяни та школярі міста Одеси.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності — прозвучав на Першому каналі Українського радіо у День української писемності та мови — 9 листопада.

Він не мав на меті перевірку грамотності, а задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо мови.

Радіодиктант розпочався об 11:30 за місцевим часом. Зачитував текст диктанту доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко. Він склав оригінальний текст диктанту, який ніхто, до моменту його зачитування не бачив.

Офіційне гасло цьогорічного заходу — #пишеморазом.

Одеські освітяни та школярі – як і вимагають умови флешмобу – писали диктант від руки та вже надіслали текст на електронну пошту редакції «Українського радіо» на перевірку.

У День української писемності та мови в одеських закладах освіти відбулися музичні розваги спрямовані на підтримку рідної мови «Українська, моя рідна мова, в кожнім слові твоїм – цілий світ». Учні декламували вірші, співали українські пісні, інсценували гуморески, демонстрували танцювальні номери, та ін.

Метою заходів було формування в учнів почуття краси рідної мови,  розвитку почуття національної гідності, мовних здібностей, виховання любові до національних традицій, народної мудрості, краси і гармонії рідного слова.

 


Вперше радіодиктант писали у травні 2000 року з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка. У 2017 році «Українське радіо» отримало 28 тисяч 999 радіодиктантів. Із них майже 17, 5 тисяч – звичайною поштою, а 11, 5 тисяч – електронною. 124 особи стали переможцями.

Радіодиктанти не перевіряють на помилки і не повертають. Але шукають роботи без помилок і нагороджують учасників, які впоралися із завданням бездоганно.

У грудні відбувається так звана «робота над помилками», коли в ефірі Українського радіо звучать імена переможців, а також відбувається аналіз найтиповіших помилок.

 

Share this post