Онлайн зустріч вчителів іноземних мов

23 – 24 вересня 2020 року відбулись 4  онлайн-зустрічі для вчителів англійської, німецької та французької мов 

Мета заходу: підвищити фахову компетентність педагогічних працівників щодо організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році, познайомити їх з особливостями проведення ЗНО-2021 та з основними платформами і ресурсами дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти.

Під час вищезазначеного заходу розглядались наступні питання:

  • «Особливості викладання іноземних мов у 2020/2021 н. р.»;
  • «Окремі питання щодо проведення ЗНО – 2021»;
  • «Впровадження дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти»;
  • «Використання цікавих ресурсів та джерел з англійської мови в умовах  дистанційної освіти».

На початку онлайн-зустрічі консультант комунальної установи “Одеський центр професійної освіти педагогічних працівників” Світлана Кривич окреслила основні орієнтири щодо використання державних стандартів і освітніх програм у 2020/2021 навчальному році,  їх особливостей та обов’язкового виконання; звернула увагу на систему оцінювання учнів середньої та старшої школи.

Світлана Михайлівна зупинилась на питанні щодо впровадження формувального оцінювання в умовах Нової української школи, а саме: звернула увагу на нормативні документи Міністерства освіти і науки України щодо даного оцінювання, окреслила види формувального оцінювання та  особливості їх проведення у 1-3 класах відповідно до змін і доповнень 2020/2021 н. р., а також зосередила увагу педагогічних працівників на змінах  щодо оформлення сторінок журналу відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України та особливостях  надання домашніх завдань з іноземних мов  у початкових класах Нової української школи.

Ганна Савченко, вчитель Одеського НВК «Гімназія № 7», керівник творчої групи вчителів англійської мови», керівник проєкту «Generation Global» у м. Одесі та Україні проінформувала учасників онлайн-зустрічі про особливості Програми ЗНО та ДПА – 2021 з англійської мови та звернула увагу на орієнтовний тематично-лексичний матеріал, який передбачено в рамках проведення ЗНО – 2021.

З питанням «Використання цікавих ресурсів та джерел з англійської мови в умовах  дистанційної освіти» виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Одеського НВК «Гімназія № 2» Олена Уразова. Педагог познайомила слухачів із ресурсами, які допоможуть у плануванні та проведенні сучасних онлайн-уроків з англійської мови в умовах дистанційного навчання, та надала рекомендації щодо їх використання.

Кандидат педагогічних наук кафедри методики викладання і змісту освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти» Наталія Сенчина розкрила питання щодо впровадження у закладах загальної середньої освіти окремих  онлайн-платформ: Skype, Zoom, Google Meet. Методист надала практичні рекомендації щодо планування і проведення уроків у режимі онлайн та звернула увагу на необхідність дотримання етикету під час онлайн-спілкування.

Онлайн-зустріч пройшла організовано, конструктивно; педагоги отримати корисну інформацію щодо організації освітнього процесу на уроках іноземних мов  та практичні поради щодо планування і проведення онлайн-уроків в умовах дистанційного навчання.

Онлайн-зустрічі проведено за ініціативою КУ «Одеський центр професійного розвитку  педагогічних  працівників».  

Share this post