Організація дистанційного навчання

7 квітня 2020 року відбулася нарада з питань забезпечення доступності дистанційного навчання для школярів

Для забезпечення дистанційного навчання школярів з перших днів карантину були розроблені відповідні рекомендації і організована робота розділу Дистанційна освіта на сайті департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

Всі відеоуроки, записані одеськими педагогами і розміщені на вебсайті, доступні і сьогодні користуються попитом не тільки в одеситів, але й жителів інших міст України та різних країн. Щодня відзначається більше 200 000 відвідувань даного розділу сайту.

Крім того, за дорученням Одеського міського голови Труханова Геннадія Леонідовича, за підтримки департаменту освіти та науки Одеської міської ради з 19 березня 2020 року виходить в ефір проєкт Одеса проводить уроки” на каналі «МЕДІА-ІНФОРМ» за участю педагогічних працівників закладів освіти комунальної власності територіальної громади м.Одеси

Кожному вчітелю надано право самостійно визначати методику і ресурси для організації дистанційного навчання здобувачів освіти. Більше 80% одеських вчителів використовують онлайн-сервіси та проводять оцінювання результатів навчання учнів за допомогою різноманітних дистанційних платформ.

 

Також з 6 квітня стартував проєкт «Всеукраїнська школа онлайн». З понеділка по п’ятницю, починаючи з 10:00, на різних каналах централізовано транслюються уроки для учнів 5-11-х класів.
Крім того, організовано навчання для дошкільнят, представлені відеоуроки для дітей з особливими освітніми потребами.

 

«На жаль, не всі сім’ї мають можливість купити дитині сучасний гаджет для дистанційного навчання. Серед них, є діти, яким цього року треба буде складати зовнішнє незалежне тестування – ЗНО – для вступу до закладів вищої освіти. Ми повинні дати можливість таким школярам вчитися онлайн і підготуватися до майбутніх важливих подій у їхньому житті» – зазначив Одеський міський голова Геннадій Труханов під час наради з питань забезпечення доступності дистанційного навчання для школярів 11-х класів з сімей соціально незахищених категорій.

Директор департаменту освіти та науки Одеської міськради Олена Буйневич також наголосила, що у закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси було проведено опитування серед здобувачів освіти випускних класів з сімей пільгових категорій, які потребують забезпечення девайсами або гаджетами для дистанційної форми роботи у мережі Інтернет. Виявлено потребу в придбанні 20-ти планшетів.

Одеський міський голова Геннадій Труханов доручив забезпечити закупівлю необхідної кількості техніки і передати її випускникам з малозабезпечених сімей.

 

Share this post