«Педагогічні зустрічі»

«Педагогічні зустрічі»: одеські логопеди ділились досвітом з херсонськими колегами

23 травня 2019 року на базі Одеського спеціалізованого навчально-виховного комплексу №241 «Волошки» в рамках проекту «Педагогічні зустрічі» пройшов обмін досвідом роботи між вчителями-логопедами Одеського СНВК№241 «Волошки» з логопедичною службою м. Херсона на чолі з радником начальника управління освіти та науки Херсонської міської ради Тетяною Верещакою за темою «Інноваційна стратегія діагностики і корекції мовних порушень у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку».

Метою заходу було підвищення професійної майстерності вчителів-логопедів шляхом поглиблення знань і вмінь  з питань використання інноваційних технологій в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами дошкільного та молодшого шкільного віку.

Відкрила захід директор навчально-виховного комплексу Марина Поволоцька, яка ознайомила слухачів з планом роботи зустрічі, розповіла про міждисциплінарний підхід команди комплексу.

Педагогічні зустрічі пройшли у форматі методичної майстерні, де вчителі-логопеди Одеського СНВК №241 «Волошки» ділилися  досвідом з корекційної роботи з дітьми з мовленнєвими порушеннями. Вчитель-логопед вищої категорії Олена Мардар розкрила основні питання щодо етапів міждисциплінарного підходу в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, з використанням інформаційно-комунікативних технологій для мовленнєвого розвитку дошкільників та молодших школярів. Вчителі-логопеди Ольга Павлюк, Тетяна Стефко та вихователь-методист Людмила Громлюк представили теоретичний блок «Засоби використання ігрового матеріалу в корекційній роботі». Під час майстер-класу «Гастрономічна» артикуляційна гімнастика «На гостини до Тетянки» вчитель-логопед вищої категорії та переможець міського конкурсу «Кращий педагогічний працівник дошкільного навчального закладу» в номінації «Кращий вчитель-дефектолог, логопед» – 2015 року» Тетяна Стефко поділилася своїми  методичними наробками  щодо нетрадиційного проведення артикуляційної гімнастики. У ході брифінгу слухачі поділились досвідом роботи логопедичної служби в закладах освіти м. Херсону. З метою емоційного розвантаження учасників заходу, практичний психолог Світлана Никул  провела релаксаційну вправу. Вчителі-логопеди Одеського СНВК №241 «Волошки» ознайомили гостей з оснащенням логопедичних кабінетів комплексу та освітнім середовищем груп.

Слухачі мали змогу ознайомитися з веденням картки мовленнєвого розвитку дошкільників та молодших школярів та переглянути матеріали щодо результатів проведення корекційної роботи командою комплексу на прикладі дитини, починаючи з 3-х років і до 4-го класу та виставку інноваційних педагогічних посібників для проведення обстеження та корекційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Педагогічні зустрічі пройшли у творчій та дружній атмосфері. Учасники заходу висловили свою вдячність організаторам та сподівання на подальші цікаві та плідні зустрічі.

     

Share this post