Підсумки міського конкурсу учнівських історико-дослідних робіт «Відомі одесити»

Департаментом освіти та науки Одеської міської ради визначено переможців міського конкурсу учнівських історико-дослідних робіт «Відомі одесити» в рамках цільової міської програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України» на 2016-2020 роки

Роботи представили 47 учнів 33-х закладів загальної середньої освіти м. Одеси. Конкурс проводився за чотирма тематичними напрямками: видатні діячі культури, спортсмени, вчені, громадські діячі.

Найбільше одеських школярів зацікавила життя і діяльність на благо Одеси видатних діячів культури і відомих науковців (представлено відповідно 14 і 15 робіт). При підготовці робіт учні використовували літературні джерела, архівні документи, експозиції шкільних музеїв, брали інтерв’ю у рідних та колег видатних одеситів.

Найбільш цікавою і повчальною юні одесити вважають життя і діяльність таких широко відомих співвітчизників як Борис Литвак, Анна Ахматова, Антоніна Нежданова, Кіріак Костанді, Микола Гамалія, Ілья Мечников, Володимир Філатов, Григорій Маразлі.

Роботи одеських школярів також були присвячені талановитим одеситам, нині відомим у вузькому колі фахівців або несправедливо забутим, таким як вчений Володимир Хавкін, історик Аполон Скальковський,  краєзнавець, археограф Анатолій Бачинський, письменник Володимир Рутковський, івент-менеджер Борис Лисевич, праведник Миру Василь Волошин.

Учні – автори 24 кращих робіт нагороджуються дипломами департаменту освіти і науки Одеської міської ради та грошовими винагородами (І місце – по 2000,0 грн., ІІ місце – 1300,0 грн., ІІІ місце – по 800 грн.):

І ступеня 

тематичний напрямок «Видатні діячі культури»:

– Ярошевич Марія Сергіївна, учениця 10 класу Одеської гімназії № 4 Одеської міської ради Одеської області;

 тематичний напрямок «Видатні науковці»:

– Скрицька Анастасія Анатоліївна, учениця 8 класу Одеського ліцею «Ланжеронівський» Одеської міської ради Одеської області;

 тематичний напрямок «Видатні спортсмени»:

– Шестакова Марія Геннадіївна, учениця 11 класу Одеського ліцею № 9 Одеської міської ради Одеської області;

 тематичний напрямок «Видатні громадські діячі»:

– Мацак Олександр Анатолійович, учень 10 класу Одеського  юридичного ліцею Одеської міської ради Одеської області.

 ІІ ступеня

 тематичний напрямок «Видатні діячі культури»:

– Шутак Валентина Андріївна, учениця 9 класу Одеського навчально-виховного комплексу  № 49 «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради Одеської області;

– Кірлан Михайло Дмитрович, учень 9 класу Одеського ліцею «Ланжеронівський» Одеської міської ради Одеської області;

 тематичний напрямок «Видатні науковці»:

– Чоловська Анастасія Михайлівна, учениця 8 класу Одеського ліцею «Ланжеронівський» Одеської міської ради Одеської області;

– Смірнова Олександра Олександрівна, учениця 8 класу Одеського навчально-виховний комплекс № 13 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Одеської міської ради Одеської області;

 тематичний напрямок «Видатні спортсмени»:

– Подтинченко Сергій Олександрович, учень 11 класу Одеської спеціалізованої школи № 35 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови Одеської міської ради Одеської області;

– Ромашенков Олександр Сергійович, учень 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 23 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

 тематичний напрямок «Видатні громадські діячі»:

– Ткаченко Ганна Віталіївна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

– Срібна Світлана Олегівна, учениця 8 класу Одеського навчально–виховного комплексу «Надія» «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний заклад №275» Одеської міської ради Одеської області.

 ІІІ ступеня

 тематичний напрямок «Видатні діячі культури»:

– Тубензеле Нгалула Вероніка, учениця 10 класу Одеської загальноосвітньої школи № 85 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

– Литвинко Дмитро В’ячеславович, учень 8 класу Одеської загальноосвітньої школи  № 78 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

– Григорян Ліана Ашотівна, учениця 8 класу Одеського юридичного ліцею Одеської міської ради Одеської області;

 тематичний напрямок «Видатні науковці»:

– Щерблюк Олександра Миколаївна, учениця 11 класу Одеської загальноосвітньої школи № 113  І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

– Цапенко Олена Андріївна, учениця 8 класу Одеського навчально-виховного комплексу  № 49 «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради Одеської області;

– Гайдабура Єлизавета Володимирівна, учениця 9 класу Одеської спеціалізованої школи № 40 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради одеської області;

 тематичний напрямок «Видатні спортсмени»:

– Сабадан Вікторія В’ячеславівна, учениця 8 класу Одеської загальноосвітньої школи № 33 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради одеської області;

– Черненко Єлизавета Вікторівна, учениця 8 класу Одеського ліцею «Ланжеронівський» Одеської міської ради Одеської області;

– Мельник Руслана Євгенівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 110 Одеської міської ради Одеської області;

 тематичний напрямок «Видатні громадські діячі»:

– Кугут Олеся Віталіївна, учениця 8 класу Одеської загальноосвітньої школи № 15 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради одеської області;

– Абу Аль-Нуджум Аліна Фірасівна, учениця 11 класу Одеської загальноосвітньої школи № 5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради одеської області;

– Твалчрелідзе Вікторія Тимурівна, учениця 8 класу Одеської загальноосвітньої школи № 44 І-ІІІ ступенів з Одеської міської ради одеської області.

Кращі роботи будуть розміщені на веб-сайтах закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються переможці конкурсу.

Наказ департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 24.04.2019 №137 “Про підсумки міського конкурсу учнівських історико-дослідницьких робіт “Відомі одесити””

Підсумки міського конкурсу учнівських історико-дослідних робіт «Відомі одесити» Підсумки міського конкурсу учнівських історико-дослідних робіт «Відомі одесити»

Підсумки міського конкурсу учнівських історико-дослідних робіт «Відомі одесити» Підсумки міського конкурсу учнівських історико-дослідних робіт «Відомі одесити»

Підсумки міського конкурсу учнівських історико-дослідних робіт «Відомі одесити» Підсумки міського конкурсу учнівських історико-дослідних робіт «Відомі одесити»

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *