Підготовка закладів освіти м. Одеса до 2019/2020 н.р.

З метою забезпечення належних умов для дітей з особливими освітніми потребами планується створення ресурсних кімнат у закладах освіти

З метою забезпечення належних умов для дітей з особливими освітніми потребами планується створення ресурсних кімнат в Одеських ЗОШ №№ 8,12, 31, 37, 44, 46, 51, 62, 71, 72, 78, 103, СШ № 21.

Ресурсна кімната – це приміщення, де дитина з особливими освітніми потребами може займатися і навчатися за своїм індивідуальним планом розвитку, не заважаючи класу. В цих кімнатах діти з особливими потребами будуть займатися з корекційним педагогом та дефектологом, практичним психологом, вчителем ЛФК (лікувальної фізичної культури) та іншими фахівцями, працювати за власним адаптаційним графіком. Діти зможуть розвивати життєві навички, вчитися, відпочивати, гратися.

Приміщення ресурсної кімнати містить такі зони:

  • навчальну,
  • соціально-побутову,
  • ігрову,
  • відпочинку.

Приміщення має бути оснащене сучасними технічними засобами навчання, модульними меблями, що дозволяє по-різному формувати робочі зони – індивідуальні та групові. Також ресурсні кімнати будуть облаштовані побутовим кухонним приладдям для розвитку у дітей з особливими освітніми потребами щоденних навичок користування ними. На оснащення ресурсних кімнат виділені кошти освітньої субвенції.

Закупівля обладнання відбувається у відповідності до Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.04.2018 № 414.

Одеська ЗОШ № 8

 

 

Одеська ЗОШ № 12

Одеська ЗОШ № 44

Одеська ЗОШ № 46

Одеська ЗОШ № 51

Одеська ЗОШ № 71

Одеська ЗОШ № 72

Одеська ЗОШ № 78

Одеська ЗОШ № 103

Share this post