Шкільний віртуальний музей відкрився в Одесі

На базі Одеської ЗОШ №26 відкрився шкільний віртуальний музей «Старопортофранківська – вулиця навчальних закладів»

З нагоди відзначення Дня заснування міста Одеси сьогодні, 2 вересня 2021 року, в Одеській загальноосвітній школі №26 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області ( будівля колишнього Міського дівочого училища) відкрився шкільний віртуальний музей «Старопортофранківська – вулиця навчальних закладів».

Досліджуючи історію та вулиці рідного міста у 2014 році учні школи назвали свій проєкт «Міське дівоче училище», але захопившись дослідницькою ідеєю почали збирати матеріали про всі заклади освіти, які були розташовані по вулиці Старопортофранківська. Згодом  виникла ідея створення освітнього проєкту «Старопортофранківська – вулиця навчальних закладів» натхненником і керівником якого виступила директор Одеської ЗОШ № 26 Жорницька Тетяна Василівна. Учнями 8-А класу, під керівництвом вчителів історії Чебан О. І. та інформатики Бишко О. М.,  зібрано та систематизовано інформацію, підготовлено історичні відеоролики. У  червні 2021 р. учні отримали Диплом ІІ ступеню на Міському конкурсі учнівських проєктів в номінації «Історико-краєзнавчий проєкт».

Мета віртуального музею: зберегти та поширити інформацію про унікальність архітектурних споруд вул. Старопортофранківська. Історія вулиці зображена у графіці та малюнках старовинних споруд і закладів освіти на стінах коридору школи. Поруч розміщені QR-коди з відеороликами та історичною довідкою зображених будівель.

Ідею шкільного колективу було втілено художниками, учнями та їх батьками, кошти збирались на краудфандинговій платформі.

 

 

Share this post