Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року

«Інклюзія в умовах нової української школи»

«Інклюзія в умовах нової української школи» – такою була тема, яку мали можливість 27 серпня обговорити учасники серпневого освітнього форуму «Маємо що сказати про НУШ».

Тема зацікавила широку аудиторію батьків, вчителів, адміністраторів закладів освіти та представників громадськості.

Викладач Одеської академії неперервної освіти Юрій Колесніченко розповів про нормативну базу з впровадження інклюзивного виховання та навчання.

Заступник директора Одеської загальноосвітньої школи № 60 Наталя Слабченко розповіла про досвід інклюзивного навчання на базі Одеської школи № 60, яка стала першою серед шкіл, що розпочала впроваджувати інклюзію в нашому місті..

Під час роботи в групах досвідчені спікери поділилися своїм практичним досвідом роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби.

Ефективній взаємодії з дітьми з синдромом Дауна в умовах інклюзивного виховання був присвячений тренінг, який провела Ольга Кузьміна, вихователь-методист дитячого садка №287. Особливу увагу ведуча приділила сумісній роботі батьків та вихователів у питаннях ефективної взаємодії з «сонячними» дітьми.

Унікальний авторський досвід роботи з дітьми як в школі, так і за її межами представила учасникам своєї групи логопед-дефектолог Одеської школи №62 Діана Кібкало.

Більш детально ознайомились зі змістом, формами та методами навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами ті з учасників, хто вирішив взяти участь у воркшопі Олени Антимонової, вчителя початкових класів школи №8.

Про роль психолога в впроваджені інклюзивного навчання, специфіку роботи практичного психолога з  «особливими» дітьми, формування толерантного ставлення всіх учасників освітнього процесу розповіла учасникам свого майстер-класу практичний психолог школи №71 Світлана Бермас.

Присутні високо оцінили практичну спрямованість заходу.

Спільним для усіх став висновок про те, що лише об’єднавши зусилля всіх дорослих, які працюють з «особливою» дитиною, можна досягти максимально позитивного  результату.

За відгуками, які залишили учасники форуму є потреба у нових сучасних формах та методах роботи у закладах освіти. Роботу щодо впровадження  нових форм та методів педагогічної діяльності буде продовжено у 2018/2019 навчальному році.

Шановні одесити! Слідкуйте за новинами.

   

Share this post