Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року

“Демократичне виховання: розвиток компетентностей для демократичного суспільства в Новій українській школі”

У рамках серпневого освітнього форуму за темою «Маємо, що казати» про НУШ» на базі Одеської загальноосвітньої школи №55 досвідчені спікери у сучасній інтерактивній формі провели низку заходів з напряму «Демократичне виховання: розвиток компетентностей для демократичного суспільства в Новій українській школі».

Всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її ідеалів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, необхідних для успішної самореалізації компетентностей, – це головний меседж розвитку Нової української школи. На соціальні та громадянські компетентності Нової української школи звернула увагу модератор Тетяна Волковська, методист Одеського центру освітніх ініціатив. З формуванням демократичного освітнього середовища, його формами та методами знайомила педагогів методист центру Вікторія Хворостянова.

Під час тренінгу «Демократичне середовище у навчальному закладі» спікер і  заступник директора Одеської ЗОШ № 81 Тетяна Бур’янова ознайомила зацікавлених педагогів з алгоритмом реалізації організаційно-педагогічної форми «Демократична школа», з педагогічною моделлю, що відповідає викликам часу та потребам особистості.

На важливості демократичного виховного середовища, організації практики громадянської діяльності учнівської молоді, опанування досвідом демократичних відносин і моделей поведінки акцентували увагу учасники«Формування компетентностей для культури демократії», який провела вчитель історії та правознавства Одеської ЗОШ №72 Ольга Вальчук.

Майстер-клас «Формування громадянських компетентностей у школі» вчителя історії та правознавства Одеського НВК № 53 Людмили Володіної навчив педагогів вміння врахувати взаємовплив різних соціальних чинників у процесі громадянського виховання особистості та формування виховного середовища.

На важливості демократичної культури освітньої спільноти, ефективності громадянського виховання молодого покоління педагоги акцентували свою увагу під час воркшопу «Демократична школа: як будувати середовище на демократичних цінностях», який провела Ірина Григор’єва, заступник директора Одеської СШ № 35.

З організацією спільної громадсько-корисної діяльності, соціальними проектами, створенням та функціонуванням шкільних ЗМІ, волонтерською діяльністю, виборами учнівського самоврядування, практичними заняттями з лідерами молодіжних організацій, історико-культурологічними експедиціями на воркшопі «Навчаємо демократії, зростаємо у демократії, живемо у демократії», який провела Вікторія Кравчук, вчитель історії та правознавства Одеської школи  № 100.

За відгуками, які залишили учасники форуму є потреба у нових сучасних формах та методах роботи у закладах освіти. Роботу щодо впровадження  нових форм та методів педагогічної діяльності буде продовжено у 2018/2019 навчальному році.

Шановні одесити! Слідкуйте за новинами.

Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року Підсумки роботи серпневого освітнього форуму 27 серпня 2018 року

 

Share this post