Подорож до Німеччини

У червні 2019 року делегація учнів 9-х та 11-х класів Одеських спеціалізованої школи № 35 та НВК “Гімназії № 2”  відвідали місто-побратим Регенсбург (Німеччина), за програмою обміну учнями „Schüleraustausch“.

У перші дні відбувся офіційний прийом групи в мерії міста Регенсбург, де делегацію щиро привітав  мер Юрген Хубер.

Впродовж 9 днів учні  у супроводі вчителів німецької мови Клевець Тетяни та Губанової Наталії відвідували середню школу Willi-Ulfig Mittelschule. В школі дітей та вчителів тепло  зустрів директор школи Райнер Лаклєр, німецькі школярі провели  екскурсію по школі та показали класи. Одеські школярі познайомилися з системою навчання та відвідали  заняття з історії, музики, трудового навчання та соціального виховання. На уроці готування їжі учні випікали кекси з яблуневою начинкою. На уроці малювання кожен учень отримав завдання намалювати фрагмент фрески, а потім всі ці фрагменти фресок створили масштабний малюнок символіки школи, так як школа названа в честь відомого німецького художника. На уроці культурного виховання, який провів директор школи, учні познайомились з твором мистецтва «Стрілок» («Der Freischütz»),  а у ввечері змогли подивитись цю виставу – оперету в трьох діях Карла Марії фон Вебера на лібрето Иоганна Фрідриха Кінда, основаної на розповіді Иоганна Августа Апеля в оперному театрі.

В програмі також був Фотоворкшоп, пікнік на природі та ліс з лазінням по деревам з різними завданнями та перешкодами. Впродовж візиту вчителі мали можливість пройти курс підвищення кваліфікації та побувати на семінарі «Сучасний урок з використання майпедів і планшетів, та який має бути кабінет вчителя».

Одеські школярі продемонстрували  відео та презентації за темою «Одеса» та «Як молодь проводить вільний час у місті». По закінченню діти презентували відео та презентацію, присвяченні проекту обміну учнями«Schüleraustausch».

Окрім освітньої програми, ця подорож ознайомила школярів з культурою, традиціями та традиційною їжею Баварії. Юнаки та дівчата мали змогу побувати на декількох екскурсіях: по місту, до музею історії Баварії та до заводу машинобудування БМВ, подорож на кораблі до Валлхалли(Вальха́лла — зал слави видатних історичних особистостей, що належать до німецької культури). Делегація відвідала виставку «Життя євреїв в Німеччині та Всесвітній День Спадщини» та фестиваль «Яскраві вихідні», організованим відділом молоді- та культури.

Крім цього, діти мали можливість відвідати декілька гарних баварських містечок, таких як, Нюрнберг та Бамберг. Деякі екскурсії були організовані за участю німецьких школярів, що дало змогу зміцнити дружні стосунки між дітьми, краще дізнатись про однолітків, з якими вони, до речі, спілкуються з 2017 (з першої поїздки за програмою обміну учнями), та звичайно ж, поглибити знання німецької мови.

            

Share this post