Про зарахування дітей до 5 класу

Роз’яснення стосовно зарахування дітей до 5 класу закладу загальної середньої освіти 

          Механізм зарахування дітей до закладів загальної середньої освіти визначено Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти (далі – Порядок зарахування), затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року № 367.

Норми глави 3 та пунктів 2-16 глави 4 розділу ІІ Порядку зарахування, передбачають дві моделі зарахування до 5 класу:


якщо заклад загальної середньої освіти забезпечує здобуття початкової освіти, то конкурсний відбір можливий на вільні місця лише у разі створення додаткового 5 класу;

якщо заклад загальної середньої освіти не забезпечує здобуття початкової освіти, то конкурсний відбір організовується та проводиться відповідно до пунктів 2-16 глави 4 розділу ІІ Порядку зарахування.


Загальною умовою оголошення та проведення конкурсного відбору є обов’язкове перевищення кількості поданих заяв про зарахування до відповідного 5 класу порівняно із загальною кількістю вільних місць у ньому.

Порядком зарахування передбачені певні дати подання заяв для зарахування до закладу освіти II або ІІ-ІІІ ступенів, оголошення про проведення конкурсного відбору, проведення конкурсного відбору. 

Відповідно до підпункту 3 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 17 березня 2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» та враховуючи особливості закінчення 2019/2020 навчального року, карантинні обмеження, перебіг  строку для прийому заяв, строки проведення конкурсного відбору, видачі наказу про зарахування тощо, визначені Порядком зарахування, можуть бути подовжені з урахуванням часу, що минув до завершення карантину. 

Крім того, Міністерством освіти і науки України в листі від 16.04.2020 № 1/9-213 «Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року» визначено, що оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року.


Враховуючи вищевикладене департамент освіти та науки Одеської міської ради рекомендує:

Зарахування до 5 класу закладу освіти І-ІІ або І-ІІІ ступенів провести після видання наказу про переведення до нього учнів 4 класу цього самого закладу освіти не пізніше 15 червня 2020 року. На вільні місця (у разі їх наявності) діти зараховуються у такому порядку:

до початку навчального року – діти, які мають право на першочергове зарахування;

впродовж навчального року – у порядку надходження заяв про зарахування.

У разі створення додаткового (додаткових) п’ятого (п’ятих) класу (класів) оголошення про створення класу та кількість місць оприлюднюється на вебсайті закладу не пізніше 15 червня 2020 рокуЗаяви подаються до 22 червня 2020 року включно. 

У разі, якщо кількість поданих, станом на 22 червня 2020 року, заяв не перевищує загальної кількості місць у п’ятому (п’ятих) класі (класах) закладу освіти, конкурсний відбір не проводиться і 23 червня 2020 року видається наказ про зарахування усіх дітей.

У разі, якщо кількість поданих, станом на 22 червня 2020 року, заяв перевищує загальну кількість місць у п’ятому (п’ятих) класі (класах) закладу освіти, то зарахування на вільні місця може відбуватися за результатами конкурсного відбору і до 23 червня 2020 року включно заклад освіти оприлюднює оголошення про проведення конкурсного відбору, що організовується і проводиться відповідно до пунктів 2-16 глави 4 розділу ІІ Порядку зарахування. Конкурс має бути проведений впродовж двох тижнів і наказ про зарахування виданий до 06 липня 2020 року включно.

Для зарахування до закладу освіти ІІ або ІІ-ІІІ ступенів заяви подаються до 22 червня 2020 року включно.

У разі, якщо кількість поданих, станом на 22 червня 2020 року, заяв не перевищує загальної кількості місць у п’ятому (п’ятих) класі (класах) закладу освіти, конкурсний відбір не проводиться і 23 червня 2020 року видається наказ про зарахування усіх дітей.

У разі, якщо кількість поданих, станом на 22 червня 2020 року, заяв перевищує загальну кількість місць у п’ятому (п’ятих) класі (класах) закладу освіти, до 23 червня  2020 року включно заклад освіти оприлюднює оголошення про проведення конкурсного відбору, що організовується і проводиться відповідно до пунктів 2-16 глави 4 цього розділу ІІ Порядку зарахування. Конкурс має бути проведений впродовж двох тижнів і наказ про зарахування виданий до 06 липня  2020 року включно.

Після 06 липня 2020 року зарахування на вільні місця (за умови їх наявності) відбувається за результатами конкурсного відбору, що проводиться відповідно до пунктів 2-16 глави 4 розділу ІІ Порядку зарахування.

Інфографіка порядку зарахування дітей до 5- х класів додається.

Для перегляду зображення більш детально натисніть на картинку.

 

Share this post