Пройшли заходи до Дня Соборності України

 У закладах освіти міста пройшли заходи з нагоди Дня Соборності України

З метою формування національної свідомості школярів, виховання почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України у закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси організовано та проведено ряд тематичних заходів: виховні години  «Доленосна віха нашої історії», «Велика злука – великі сподівання», «Захід, схід – одна країна! Це – соборна Україна», «Нам берегти тебе, СОБОРНУ та ЄДИНУ, нашу Україну!», «Сторінками історії: 104 роки соборності, свободи, незалежності», «Крокуючи історією, виборюючи незалежність», «Акт Злуки  – відтворення історичної правди»; вікторини «Одна, єдина, Соборна Україна», “УКРАЇНА-СОБОРНА ДЕРЖАВА”; квест-мандрівки «Обереги України», «Ми маленькі патріоти»; флешмоби «Ланцюг єдності»; фестиваль малюнків та оберегів «Збережи єдність», «Моя чарівна Україна»,  «Одна єдина , неподільна Україна»; онлайн – челенджі “Що для мене означає СОБОРНІСТЬ”; виставки книжок у бібліотеках з нагоди Дня Соборності України.

Так, учні 10-11 класів ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 67 стали учасниками обласної краєзнавчої вікторини «Одна, єдина, Соборна Україна».

У рамках свята учні  ОДЕСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 18  взяли  участь у загальношкільній  вікторині “УКРАЇНА – СОБОРНА ДЕРЖАВА та разом із батьками відвідали дитячу бібліотеку імені Юрія та Івана Лип. Присутні мали можливість послухати лекцію доктора історичних наук, професора кафедри історії України ОНУ ім. І.І. Мечникова Тараса Гончарука про День Соборності України. А представники  Одеської обласної органiзацiї Товариства Червоного Хреста України  провели майстер-клас для молодших школярів  щодо виготовлення патріотичних  сувенірів.

До Дня Соборності України для учнів ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 44 проведено історичний квест. 

 

Учні 5- 11 класів ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ №19 долучилися до онлайн-челенджу “Що для мене означає СОБОРНІСТЬ”.

 

Не залишилися осторонь і маленькі одесити, для вихованців закладів дошкільної освіти були проведені заходи: у синхронному та асинхронному режимі  тематичні заняття «День Соборності України», «Мальовнича Україна»,  «Національні символи України», «Україна  калинова»; онлайн-розваги «Ми маленькі козачата»; дидактичні інтерактивні ігри «Українські народні традиції», «Вгадай місце пам’ятки», «Символи нашої країни», «Придумай розповідь чи казку про своє рідне місто», «Ігри патріотів»; організовано виставки дидактичних матеріалів “Все про Соборність України” тощо.

 

 

У рамках свята було проведено творчий конкурс спільних малюнків дітей та батьків на тему «Україна – єдина!», також  діти разом з батьками створили карту України «Я люблю тебе, Україно».

Вихованці ОДЕСЬКОГО ЗДО № 45 грали в дидактичні ігри «Збери карту України», «Родюча Україна», «Україна яка?», а  також виготовили малюнки та сувеніри-подарунки для військових.

________________________________

ІСТОРІЯ СВЯТА: В українському національному календарі 22 січня займає одне з ключових місць. Так, 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки.

21 січня 1919 року, в місті Хуст, на закарпатських народних зборах було прийнято рішення про возз’єднання Закарпаття з Великою Україною.

А вже 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було проголошено Акт возз’єднання (злуки) українських земель в єдину Україну. Стверджувалося об’єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), які виникли на уламках Російської і Австро-Угорської імперій.

У День соборності головною традицією є створення “живого ланцюга”.

Перший “ланцюг” українці створили 21 січня 1990 року. Це була одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій. 

Share this post