Проведення челенджу «Я МАЮ ПРАВО!»

У межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» учнівська молодь та їх батьки долучились до проведення челенжу «СтопБулінг», який організовано за підтримки МФ «Відродження» та за сприяння Національної поліції України

Долучившись до челенжу «СтопБулінг», діти висловлюють свій протест такому явищу, як булінг та сприяють створенню дружної атмосфери в школі. Адже скільки б батьки та педагоги не пояснювали дітям про жахливі наслідки і негатив булінгу, це не буде настільки ефективно, доки про це не почнуть говорити самі діти.

З метою підвищення правової обізнаності та рівня правової культури для школярів та їх батьків в освітніх закладах постійно проводяться лекції, презентації, розробляються інформаційні буклети, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу.

Відповідно запланованим заходам щодо профілактики та подолання булінгу серед дітей та учнівської молоді в закладах освіти були проведені виховні години «Зупинимо булінг!», заняття з елементами тренінгу «Безконфліктне спілкування з однокласниками» під керівництвом практичних психологів, круглі столи зі шкільними офіцерами поліції «Насильство в сім’ї. Гендерне насильство» тощо.


Нагадаємо, що 19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Серед нововведень – адміністративні покарання за цькування, відповідальність за приховування фактів булінгу та обов’язок освітніх закладів затверджувати план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу. Зауважимо, що за цькування в школі, вчинене дітьми до 16-ти років, відповідатимуть батьки або опікуни. За приховування булінгу — адміністрація навчального закладу.

Share this post