Ресурсні кімнати

Відкриття ресурсних кімнат – одне із пріоритетних напрямів освітньої галузі м.Одеси 

В Одеських ЗОШ №№ 8, 12, 37, 44, 46, 62, 51, 71, 72, 78, 103, в яких функціонують класи з інклюзивною формою навчання, у 2019/2020 н.р. відкрито ресурсні кімнати.

Ресурсна кімната – це спеціально облаштоване приміщення, призначене для проведення групових психолого-педагогічних занять під час організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Основне призначення ресурсної кімнати – створення комфортного простору для організації процесу навчання дітей з особливими освітніми потребами на основі застосування особистісно-орієнтованих  методів навчання.

Приміщення ресурсних кімнат поділене на дві зони: навчально-пізнавальну і побутово-практичну.

  • Перша зона обладнана для проведення в ній з дітьми з особливими освітніми потребами занять у групах або індивідуально, що досягається завдяки мобільним меблям. Відкриті полиці з книжками і дидактичними матеріалами знаходяться у максимальній для дітей доступності. Для «перезавантаження» діти можуть використовувати фітболи.
  • Друга зона – побутово-практична. Дана зона допомагає дітям з особливими освітніми потребами адаптуватися у соціумі. Тут сформовано простір, який виконує функції кухні та їдальні. З допомогою педагогів діти можуть сформувати і набути навичок самообслуговування, що сприятиме соціально-побутовому комфорту у їх подальшому дорослому житті.

За кошти місцевого бюджету та залучені благодійні кошти зроблено ремонт приміщень, за кошти державної субвенції закуплено меблі, обладнання, навчальний матеріал відповідно до Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти.

Відкриття ресурсних кімнат є важливим кроком у створенні належних умов для розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Share this post