Робоча нарада з питань організації харчування

Робоча нарада з питання основних напрямків роботи постійної комісії по контролю за організацією харчування  в медичних установах, закладах освіти, притулках для дітей, дитячих будинках та їдальнях для малозабезпечених громадян

01 лютого 2021 року в департаменті освіти та науки Одеської міської ради проведено робочу нараду з основних напрямків роботи постійної комісії по контролю за організацією харчування  в медичних установах, закладах освіти, притулках для дітей, дитячих будинках та їдальнях для малозабезпечених громадян, яка створена розпорядженням Одеського міського голови від 20.09.2013 №1009-01р.

До  участі в нараді були запрошені депутати Одеської міської ради VIII скликання, керівники та представники департаментів праці та соціальної політики, охорони здоров’я, служби у справах дітей Одеської міської ради, директори окремих шкіл м. Одеси.

Враховуючи  повне оновлення депутатського складу  Комісії,  дана зустріч носила презентаційний характер.

Директором департаменту освіти та науки Одеської міської ради Оленою Буйневич було окреслено коло актуальних питань щодо організації харчування в закладах освіти комунальної власності територіальної громади  м. Одеси. Учасників наради було проінформовано про проведену роботу щодо модернізації матеріально-технічної бази харчоблоків закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси.

За попередні 5 років відремонтовано 93 харчоблоки та оновлено технологічне обладнання у 118  закладах освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси.


Однак, потребують капітального ремонту та заміни технологічного обладнання понад 100 харчоблоків закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Зважаючи на те, що є об’єкти, які потребують першочергового оновлення матеріально-технічної бази департаментом освіти та науки Одеської міської ради розробляється перспективний план модернізації харчоблоків закладів освіти.

За ініціативою депутатки Одеської міської ради Марини Лозовенко депутатами було запропоновано підготувати колективне звернення до депутатського корпусу щодо  виділення коштів  з депутатського фонду кожного депутата Одеської міської ради в сумі не менш 100 тис. грн для оновлення технологічного обладнання харчоблоків дитячих садків та шкіл м. Одеси.

Депутаткою Одеської міської ради Ольгою Квасницькою ініційовано для обговорення питання надання пільг по харчуванню у закладах освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси для дітей батьків-медиків, які померли внаслідок захворювання на СОVID-19.

Директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич повідомила про те, що у закладах загальної середньої  освіти м. Одеси  найближчим часом, як пілотний проєкт, буде запроваджено дієтичне харчування для  дітей з глютеновою та лактозною непереносимістю. Однак, законодавчо не визначено особливості  проведення тендерних закупівель даної послуги та відсутня будь-яка нормативна база щодо особливостей технології приготування безглютенового та безлактозного харчування в умовах закладу освіти. За результати обговорення  даного питання вирішено підготувати пропозиції та звернутись за роз’ясненнями до відповідних міністерств та відомств.

Виступи директорів закладів загальної середньої освіти комунальної власності  територіальної громади м. Одеси Світлани Мельник  (Одеський НВК  “Гімназія №7”), Наталії Стаценко  (Одеська СШ №117), Сергія Копача (Одеський ліцей №9) з питань якості надання послуг з організації харчування в закладах загальної середньої освіти м. Одеси висвітлило  низку питань  з  запровадження ефективних заходів впливу стосовно підприємств, які порушують умови договорів з надання послуг по організації харчування в закладах освіти м. Одеси.

На завершення  заходу департаментам праці та соціальної політики, охорони здоров’я, службі у справах дітей Одеської міської ради було запропоновано  провести  аналогічні презентаційні наради.

 

 

 

Share this post