Семінар освітян України: актуальні питання освітньої галузі

У рамках  засідання секції Асоціації міст України з питань освіти

Департаментом освіти та науки Одеської міської ради  05 травня 2023 року проведено  семінар з питань організації діяльності органів управління освітою в Україні у рамках засідання секції Асоціації міст України з питань освіти  на базі Одеського ліцею «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ» Одеської міської ради (Маршала Говорова, 8-А).

Учасники заходу: представники органів виконавчої влади, депутати, Асоціації міст з питань освіти, директори департаментів та управлінь освіти міст України, Управління Державної служби якості освіти в Одеській області, представники Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси. 

Відкрили захід  директорка Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена БУЙНЕВИЧ та вихованці колективу Одеського міського центру хореографічного  мистецтва –  “З Україною у серці!”. З привітальної промовою виступили Народний депутат України IX скликання Сергій КОЛЕБОШИН, Заступник Одеського міського голови Павло Вугельман, а також директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр ЛОНЧАК, експерт Асоціації міст України з питань освіти Владислав КОВАЛЬОВ.

Відеоролик.

Під час семінару Олена БУЙНЕВИЧ, директорка Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, виступила із питанням “Актуальні проблеми місцевого самоврядування в галузі освіти у період воєнного стану. Аналіз поточної ситуації, шляхи розв’язання кризових питань”.

Начальник Управління Державної служби якості освіти в Одеській області  Марина МАЛІК розглянула питання “Якість освіти в умовах війни: виклики та можливості їх подолання”.

Із  питанням “Ефективне функціонування системи освіти в надзвичайних ситуаціях. Досвід Ізраїлю. Israel Trauma Coalition” виступили Алекс ГЕРШАНОВ,  директор освітніх програм Israel Trauma Coalition, міжнародний експерт з роботи з травмою, консультант у проєктах ООН та Ради Європи та Марія ТЕРЕНТЬЄВ – психологиня в системі освіти, експертка Ізраїльської Коаліції Травм. Марія Терентьєв зазначила, що питання психологічної допомоги населенню та наявності кваліфікованих фахівців у воєнний час, під час надзвичайних ситуацій є надзвичайно важливим. Тренер ІКТ зазначила, що це потребує переформатування самої людини, яка проходить відповідне навчання, а не формального проходження курсів чи тренінгів. Тобто кожна людина повинна вміти допомогти у стресових ситуаціях правильно.

Директорам  департаментів та управлінь освіти міст України було презентовано досвід м. Одеси з організації харчування учнів ЗЗСО. Також під час зустрічі були обговорені актуальні питання галузі освіти.

Гості нашого міста відвідали укриття, яке розташовано в Одеському ліцеї  «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ». 

   

  

 

 

 

Share this post