Поговоримо про правила безпечної поведінки

Пам`ятки для дітей та дорослих

На небезпечні знахідки наштовхнутися можна в найнесподіваніших місцях. Їх активація відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь або у воду.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

Торкатися знайденого предмета, пересувати його або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його.

Проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.

Палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.

Користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).

Заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.

Допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.

Отримати рекомендації як діяти у разі виявлення вибухового пристрою або підозрілого предмета можна перейшовши за посиланням https://drive.google.com/file/d/1TMu6tw8aYlM01za7ht3oGNaWd-OwlMJj/view 

Діти, особливо дошкільнята та учні молодшої школи, набагато простіше сприймають важливу інформацію, якщо вона донесена в більш спрощеній ігровій формі.

Так, ЮНІСЕФ спільно з МОН та ДСНС України створив окремий сайт для дітей «Суперкоманда проти мін». На цьому сайті діти мають змогу в ігровій формі дізнатися, які є міни, де вони можуть бути, як поводитися безпечно, виявивши підозрілий предмет. Історію про Суперкоманду можна переглянути на YouTube.

Батькам радимо показати дітям молодшого віку корисні мультфільми про захоплюючі історії з життя хлопчика Сашка та його кота Шкоди, які завдяки знанням правил мінної безпеки уникають усіх пасток підступних мін:

“Безпечні канікули” 

“Лісовий скарб”

Психологічна служба ДСНС України підготувала відеоролик/мультфільм “Що робити якщо знайшов щось дивне” для дітей, де наведені рекомендації як поводитися з виявленими вибухонебезпечними предметами.

Раніше повідомляли, що українсько-ізраїльська IT-компанія «Filancy Marketing» у партнерстві з громадською організацією «Освіторія» створили відеоролик для дітей про безпеку під час війни «Що таке сирена, що взяти в укриття». 

Дитяча абетка безпеки від Державної служби  України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) : 101, 102, 103, 104.

Який  би шлях донесення інформації ви не обрали, пам`ятайте, що ваш обов`язок – донести до ваших рідних цю важливу інформацію. Адже мова йде про збереження здоров`я та життя найдорожчого що в нас є – наших дітей.

*********************************************************

Нагадуємо, Ви можете звернутися за психологічною консультацією до фахівців Комунальної установи «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» за номерами (048) 722-07-86, 722-05-04 (з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 15:00) або надіслати лист на електронну адресу [email protected]

Інформація щодо психологічної допомоги:

Поради з надання першої психологічної допомоги людям, які пережили кризову подію

Поради від експертів ЮНІСЕФ: “Як підтримати дітей у стресових ситуаціях”

«Підтримай дитину»: канал створено з турботою про батьків і дітей

В Україні стартував проєкт психологічної підтримки «Поруч»

Поради від захисника України: МОН розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан

МОН запускає інформаційну кампанію про те, як заспокоїти дітей під час війни

Ми запускаємо безплатну телефонну лінію психологічної допомоги

Одеські волонтери-психологи надають консультації телефоном

ВІДКРИТО “ГАРЯЧУ ЛІНІЮ” ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ

Share this post