Шевченківські дні

У закладах освіти Одеси пройшли Шевченківські дні.

У рамках святкування 204-ої річниці дня народження Тараса Шевченка, з метою популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря, активізації патріотичного виховання, пов’язаного з іменем видатного митця, у закладах освіти Одеси проведено різноманітні заходи: тематичні заняття й бесіди «Тарас Григорович Шевченко – відомий українець», «Слово Кобзаря», «Великий син українського народу», літературні вікторини та конкурси «Як добре ми знаємо Великого Кобзаря», «Садок вишневий коло хати…», літературно-музичні композиції «У Тарасовій світлиці», «Геній українського народу», «Митець, поет, кобзар», «Жіночі долі у творчості Т. Шевченка», «Письменники Одещини про Т.Г. Шевченка», виставки творів зображувального мистецтва Кобзаря, творчі виставки та конкурси дитячих малюнків «Іду з дитинства до Тараса», конкурси літературних творів та проектів «Кобзар і сучасність». Учні переглядали документальні фільми та відеоматеріали про видатного українського поета й художника «Великі українці. Тарас Шевченко», слухали аудіозаписи творів Тараса Шевченка у виконанні українських артистів. У шкільних бібліотеках було організовано книжково-ілюстративні виставки «Кобзар єднає Україну», «Вічний як народ». У кабінетах української мови та літератури облаштовано тематичні куточки.

Так, в Одеському дитячому садку №117 на тематичному занятті дошкільнята під час презентації дізналися, де народився і в якій сім’ї ріс малий Тарасик. Діти ознайомились із збіркою творів «Кобзар», репродукціями картин до творів поета, декламували вірші «Зацвіла в долині червона калина», «Тече вода з-під явора», «По діброві вітер віє». Наприкінці заняття діти виконали колективну роботу з кольорового піску до вірша «Садок вишневий коло хати».

Вихованці дитячих садків № 42, 293 відвідали Одеськы бібліотеки №№30, 37, де ознайомились з поезіями Т.Г. Шевченка. Діти з задоволенням слухали вірші, розглядали  ілюстрації  до  творів  поета.

У навчально-виховному комплексі «Надія» пройшли традиційні Шевченківські читання та зустріч учнів з представницею інтелектуального форуму Одеси Людмилою Ісаєнко, краєзнавцем Аллою Грисько та журналістом Романом Каркалія «Шевченко і Одесса».

У рамках тижня української мови та літератури в Одеській школі № 81 проведена зустріч з одеським письменником Олексієм Надимлинським.

В Одеській спеціалізованій школі № 86  учні підготували театралізований виступ, на якому вірші поета звучали українською, англійською та французькою мовами.

Круглий стіл з нагоди вшанування пам’яті Великого Кобзаря «Нас єднає Шевченкове слово» було проведено в Одеській гімназії №9.

 

Share this post