Школа резерву: лабораторія мехатроніки та робототехніки #MiRONAFT FabLab

Відповідно до плану роботи Школи резерву 4 квітня 2024 року на базі Одеського національного технологічного університету пройшов семінар для слухачів Школи резерву керівних кадрів закладів освіти «Ознайомлення з першою в Одесі науково-дослідною лабораторією мехатроніки та робототехніки  ̶  #MiRONAFT FabLab».

Слухачі Школи мали можливість відвідати одну з найвідоміших в Європі та в Україні науково-дослідну лабораторію мехатроніки і робототехніки «#MiRONAFT FabLab». 

Одеські педагоги ознайомились з роботою лабораторії та можливостями використання її досвіду у вихованні та навчанні учнівської молоді.

Науково-навчальна лабораторія мехатроніки і робототехніки FabLab MiRONAFT (далі – Лабораторія) Одеського національного політехнічного університету була заснована у 2013 році, у 2015 році отримала статус FabLab (членство в nonprofit асоціації лабораторії Світу). Лабораторія стала першою такою лабораторією в Одесі і третьою в Україні (всього у світі більше 2000 лабораторій, в Україні на сьогодні – 11). Лабораторія офіційно визнана найбільшою лабораторією робототехніки України (2016 рік) та найбільшою FabLab-лабораторією Європи (2017 рік).

Упродовж 2015-2019 років Лабораторія провела:

  • Щорічний міський фестиваль робототехніки, що збирав щоразу понад 5 тис. юних одеситів.
  • Екскурсії до лабораторії загальною кількістю більше 7 тис. відвідувачів щорічно з усієї України. 
  • Всеукраїнська олімпіада з робототехніки та Всеукраїнські змагання RoboRace Одеса гран-прі (змагання з роботизованих машин з автопілотом). 

Упродовж 2016-2018 років Лабораторія провела заняття з гуртка з робототехніки для дітей; виграла та реалізувала грантовий проект «MiRONAFT – FabLab лабораторія для кожного» у рамках програми Одеської мерії «Сумлінний громадянин».

Високотехнологічна лабораторія відкрита для всіх зацікавлених, дає можливість вивчення сучасних технологій робототехніки, інженерії і мейкерства (культури створення власноруч, винахідництва). Ця лабораторія – загальнодоступний технічний коворкінг-простір із повним переліком обладнання і технологій, в якому кожен одесит без вікових обмежень зможе реалізувати власну ідею, отримати консультацію спеціалістів, знайти однодумців, а також знайти в собі справжнього винахідника.

Лабораторія є інструментом STEAM-освіти, що дозволяє виховати в дітях гнучкість та критичне, практично орієнтоване мислення,  підготувати їх до реального життя.

Основними напрямами наукових розробок лабораторії є:

  • розробка робота для участі в етапах Міжнародних змагань Robo Race;
  • розробка портативного робототехнічного комплексу для реалізації системи автоматичного управління складськими приміщеннями;
  • розробка комплексної конвеєрної мехатронної системи із функціями розпізнання, делікатного хвату і сортування харчових продуктів тощо.

 

 

Слухачам Школи резерву провели презентацію діяльності факультетів Одеського національного технологічного університету.

 

 

*******************************************

Ознайомитись з Планом та Матеріалами роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти можна у розділі Діяльність/Кадри” за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/shkola-rezervu-kerivnykh-kadriv-2024/

Share this post