Школи при лікарнях
Дві одеські школи ввійшли до проекту Міністерства освіти і науки України «Школи при лікарнях»
Спільним наказом Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти і науки України від 13 листопада 2018 р. № 1232/2067 затверджено «Положення про особливості організації форм здобуття загальної середньої освіти в закладах охорони здоров’я», згідно з яким школярі зможуть продовжувати навчання за шкільною програмою в умовах стаціонару.
Головні умови — бажання дитини вчитися, згода батьків та дозвіл від лікаря. Для того щоб розпочати навчання, батьки або законні представники дитини мають написати заяву.
Департаментом освіти та науки Одеської міської ради визначені заклади загальної середньої освіти, які ввійшли до проекту «Школи при лікарнях». Так,
– Одеська ЗОШ № 76 закріплена за КУ «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня»,
– Одеська ЗОШ № 101 – за КНП «Одеський обласний центр соціально-значущих хвороб».
Обласні лікарні та заклади освіти підписали угоди про співпрацю.
Навчання у лікарнях по своїй суті не відрізнятиметься від шкільного: учні так само вчитимуться за шкільною програмою, відповідатимуть і отримуватимуть оцінки, а в кінці року — проходитимуть атестацію.
Керівники закладів охорони здоров’я підготували приміщення для класної кімнати, створили належні умови для проведення занять та визначили координаторів освітнього процесу, які відповідають за організацію відвідування занять, утримання в належному стані приміщення, інформування працівників закладу освіти та інших учасників освітнього процесу про особливості роботи медичного закладу.
Контролем якості освіти опікуватиметься директор відповідної школи. Директора шкіл – учасниць проекту визначили координаторів освітнього процесу від кожної школи. Вони стежитимуть за наявністю підручників, освітніх ресурсів та сервісів, розкладом занять тощо.
Навчання дітей може проводиться як в класах при лікарні, так і біля ліжка.
Наразі Одеською ЗОШ № 101, яка має багаторічний досвід такої роботи, вже організовано навчання на базі КНП «Одеський обласний центр соціально-значущих хвороб» для 9 дітей 1-9-х класів.
Проект запустився з 1 березня 2019 року, але значного поширення отримає з початком наступного навчального року.
Дитина зможе здобувати освіту очно (відвідувати класи в лікарні чи індивідуально займатися з вчителем) чи дистанційно (через електронні засоби працювати з вчителями свого класу). В одному шкільному класі в лікарні займатимуться від 5 до 12 учнів. Якщо дитина за станом здоров’я не може піти до класу, але хоче навчатися, і дозволяє лікар, то вчителі проводитимуть індивідуальні заняття в палатах або ж вона займатиметься з вчителями своєї школи онлайн.
Коли дитину випишуть з лікарні, вона отримає довідку про успішність та рівень засвоєння освітнього матеріалу.