Стан підготовки закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси до нового 2018/2019 навчального року

В Одесі сформована і продовжує розвиватись мережа закладів освіти, яка забезпечує конституційне право кожного громадянина на доступну, безоплатну та якісну освіту. У комунальній власності територіальної громади міста знаходяться 276 закладів.

У 2018/2019 навчальному році в них планується навчати та виховувати більше 130 000 (131 429) дітей, що на 6 517 дітей більше, ніж у минулому навчальному році.

З них: в школах міста – понад 101 000 дітей (101 429); – в дитячих садках – близько 30 000 дітей.

Цьогорічні першокласники навчатимуться в умовах Нової української школи за новими стандартами, програмами, методиками та технологіями. Термін здобуття повної загальної середньої освіти для них становитиме 12 років. За новою процедурою станом на 16 серпня 2018 року в перші класи зараховано більше 11 000 дітей (11 375). З них понад 9 000 дітей (9 431) бажають навчатись в класах з українською мовою навчання (83 % від загальної кількості першокласників).

В 10-ті класи подали заяви більше 5 000 дітей (5 012).

Прийом учнів в 1-і та 10 – і класи триває.

У місті Одесі реалізується право дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство, залучення батьків до участі у освітньому процесі шляхом створення інклюзивних класів та груп.

У 2017/2018 навчальному році в школах міста функціонувало 33 інклюзивних класи, в яких навчалося 69 дітей з особливими освітніми потребами, на початок 2018/2019 навчального року буде відкрито 63 класи, в яких навчатимуться 111 дітей з особливими освітніми потребами.

З цього навчального року уже в 12-ти дитячих садках міста будуть функціонувати інклюзивні групи для дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами (на кінець минулого навчального року таких закладів було 8).

Крім того, в місті створено Перший міський інклюзивної-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами. Його планується розмістити в окремій будівлі, доступному і зручному для відвідування дітей і дорослих місці, за адресою: вул. Мечникова, 2-А. Будівлю закладу буде реконструйовано, центр буде оснащено сучасним корекційно-розвивальним обладнанням та укомплектований відповідними фахівцями

16 закладів загальної середньої освіти продовжать працювати над  реалізацією дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids)».

У 2018/2019 навчальному році продовжуватиметься пілотне впровадження нового Державного стандарту початкової освіти. Педагоги і учні уже 2-х класів Одеської школи №26, однієї зі 100 шкіл України, що беруть участь в  цьому проекті, знову виступатимуть у ролі першопрохідців і будуть тестувати програмовий матеріал, підготовлений творчими групами експертів.

З лютого по серпень 2018 року на базах освітніх закладів м. Одесі відбулась перепідготовка вчителів, які працюватимуть у 1-х класах з 1 вересня цього року.

Очний етап  навчання  вчителів, які будуть впроваджувати новий Державний стандарт у 2018/2019 н.р. проводили 13 регіональних тренерів – це кращі спеціалісти міста: методисти, заступники директорів, вчителі початкових класів, які пройшли відповідне навчання.

Всього очний курс перепідготовки пройшли 407 вчителів, які отримали сертифікат дистанційного курсу на платформі EdEra.

Курси підвищення кваліфікації пройшли 1172 педагогічні працівники закладів освіти міста.

Всього в галузі «Освіта» працюють близько 17 тис. працівників, з них близько 10 тис. – педагоги.

До початку нового навчального року за допомогою всеукраїнської електронної системи  ІСУО (інформаційна система управління освітою) для учнів 1, 5 та 10 класів закладами загальної середньої освіти були  замовлені підручники. Протягом серпня поточного року книжковою базою здійснюється доставка підручників для 5 класів до закладів загальної середньої освіти. Наразі забезпеченість підручниками 5 класів складає 72 %  від потреби (станом на 13 серпня).

Після надходження до книжкової бази підручників 1 та 10 класів буде здійсненна доставка до закладів освіти. Міністерством освіти і науки України розміщенні електронні підручники у мережі Інтернет, якими можуть користуватися всі бажаючі.

Забезпеченість підручниками учнів інших класів складає 98%.

Окрім цього, у місті Одесі забезпечений доступ кожного учня до електронних підручників у рамках реалізації проекту Система електронних інтерактивних підручників “Підручник.ua” завдяки наданим електронним ключам.

З 13 серпня 2018 року розпочато вивчення стану готовності закладів освіти до нового навчального року. До складу відповідних комісій увійшли представники департаменту освіти та науки Одеської міської ради, КУ «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти» кожного району міста, представники служб державного контролю. Комісіями перевірена готовність закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси до нового 2018/2019  навчального року

Доповідь директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Буйневич О.В. за темою “Про підготовку закладів освіти міста Одеси до нового 2018/2019 навчального року”

Презентація за темою “”Про підготовку закладів освіти міста Одеси до нового 2018/2019 навчального року”

 

 

 

 

Share this post