Триває міжнародне співробітництво в Одеському НВК “Гімназія №2”

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

Як поєднати навчання із життям? Як дати учням розуміння про необхідність вивчення мови для спілкування? Як надати можливість учням розвивати навички критичного мислення, розв’язання проблем, уміння брати відповідальність, командної роботи та інших гнучких навичок, ключових для XXI століття?

Для того, щоб знайти відповіді на ці та багато інших питань, педагогічний колектив Одеського навчально-виховного комплексу «Гімназія №2 – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови» Одеської міської ради Одеської області (вул. Гаванна, 5-А) активно працює над залученням учнів у різноманітні міжнародні проєкти, наприклад, World Scholar’s Cup, Generation Global, Owlypia, e-Twinning, Євроклуб та Dreams +Teams.

Другий рік поспіль учні змагаються на міжнародній платформі для спілкування, навчання, співпраці, дебатів, ораторського мистецтва та письма Owlypia. Конкурс передбачає змагання у п’яти навчальних дисциплінах: наука і технології, мистецтво та дизайн, економіка та бізнес, література та культура, суспільні науки. Серед конкурсів – ораторське мистецтво, дебати, написання есе. Під час роботи у проєкті учні підвищують мотивацію у навчанні, розкривають творчий потенціал, розвивають критичне, інноваційне мислення, здобувають впевненість у своїх силах,  розвивають дослідницькі навички та навички комунікації. На думку учасників, участь у проєкті поліпшує академічні, мовні, соціальні, особистісні досягнення, які стануть перевагою в майбутній професійній діяльності.

   

У цьому навчальному році на  перший онлайн-раунд Owlypia була запропонована тема «Інновації». У ході підготовки учні  9-х та 11-х класів читали статті, переглядали відео, дізнавалися про цікаві факти з життя відомих винахідників.  Усі учні посіли призові місця серед 15 топучасників у кожній категорії. 

Участь у міжнародному проєкті на базі онлайн-платформ e-Twinning та  Dreams + Teams (виховання лідерських якостей)  об’єднує однолітків із різних країн Європи у мініпроєктах, які розвивають розуміння важливості мов у спілкуванні. Учні середніх класів  взяли участь у обговоренні проблем, наприклад, збереження довкілля, традицій різних країн, життя ровесників. У цьому році учні виготовляли листівки до новорічних свят та  знайомилися із традиціями новорічних свят по всій Європі. Участь у роботі Євроклубу допомагає осягнути важливість співробітництва та спілкування, пізнання різноманіття культур. 

Ще один міжнародний проєкт, у якому плідно працюють учні гімназії, – Generation Global.  Головна мета програми –  формування серед учнівської молоді гнучких навичок та ключових компетентностей, яких вони потребують для активної ролі у глобалізованому суспільстві, ведення діалогу з однолітками з різних країн світу та здійснення культурного обміну  на засадах взаємоповаги, толерантності та довіри. Так, наприклад, на відеоконференції з однолітками зі шкіл Мексики та Об’єднаних Арабських Еміратів учні 8-10 класів провели плідний діалог «Ціль сталого розвитку ООН №4. Якісна освіта (Sustainable Development Goal #4: Quality Education)», під час якої мали змогу поміркувати над тим, якою має бути сучасна освіта та організація дистанційного навчання, висловили свої пропозиції стосовно здійснення необхідних змін. 

 

У вересні 2021 року на базі Одеського НВК «Гімназія №2» пройшов регіональний раунд міжнародного проєкту World Scholar’s Cup, мета якого – розвиток критичного мислення, загальної ерудиції, навичок роботи у команді, ефективного спілкування на англійській мові. У змаганнях взяли участь команди декількох одеських шкіл, а переможці отримали можливість участі у подальших міжнародних раундах.

 

Так, у грудні гімназисти стали учасниками глобального раунду в Об’єднаних Арабських Еміратах, Дубаї.  Серед понад 1000 учасників з більш ніж 30 країн світу, гімназисти здобули 10 золотих та срібних медалей у номінаціях: написання есе, виконання тестових завдань, проведення дебатів.

 

Саме через активне залучення до практичного використання іноземних мов у спілкуванні, мисленні, пізнанні та  використанні на практиці сьогодні можна виховувати активних, мислячих громадян, які будуть готові до вирішення проблем завтра.

 

*************************************************************************

З міжнародним співробітництвом закладів освіти м. Одеси можна ознайомитися на офіційному вебсайті  Департаменту освіти та науки Одеської міської ради  у розділі «Діяльність/Міжнародне співробітництво»

Share this post