У закладах освіти міста проходять заходи щодо профілактики правопорушень серед підлітків

Системна робота з профілактики та попередження правопорушень серед учнівської молоді 

Мета таких заходів у школі є конкретизація знань учасників освітнього процесу про правопорушення, поширені серед дітей; формування вмінь стримувати безглузді вчинки та бажання, керувати собою, виробляти тверду волю; виховування почуття правової самосвідомості, поваги до української держави, конституційних прав і обов’язків кожного громадянина.

Так, в Одеській ЗОШ №12 з метою правової освіти школярів, за ініціативою адміністрації школи проведено заходи з питань попередження злочинності, правопорушень, насильства, роз’яснення чинного законодавства щодо правової відповідальності неповнолітніх.

Відомо, що на мотивацію вчинків неповнолітніх значно впливають їх вікові особливості, а саме:

  • недостатній життєвий досвід;
  • вплив оточуючих (особливо дорослих осіб);
  • бажання показати себе самостійним і намагання звільнитися від контролю та опіки з боку батьків; специфічне трактування таких понять, як сміливість, чесність, дружба;
  • неправильна оцінка конкретних життєвих ситуацій;
  • недостатній розвиток, а інколи і повна відсутність критичного ставлення до своїх вчинків та вчинків інших.

Щоб уникнути правопорушень у школі були проведені заходи за участю шкільного офіцера поліції Сергієнко Олексія Михайловича:

  • круглий стіл для батьків «Про відповідальність батьків за дотримання контролю за дітьми в позаурочний час, охорона життя і здоров’я, профілактика правопорушень, навмисного само ушкодження та жорстокого поводження, дитячого травматизму»;
  • бесіда з учнями 7-8 класів «Жорстокість та насилля серед підлітків».

У межах місячника з профілактики наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління в Одеському ліцеї «Приморський» відбулись лекції «Скажи наркотикам – НІ!»Учасники виховного процесу дізнались про негативний влив наркотичних речовин на організм людини, а також наслідки, до яких призводить вживання наркотиків.

Адвокати та волонтери пошукового загону «Подолаємо разом» на чолі з адвокатом Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області, Головою Президії Південно-Української Міжнародної колегії адвокатів, адвокатом Ради адвокатів Одеської області, членом Національної асоціації адвокатів України Степаняном Рубеном Едуардовичем провели для учасників освітнього процесу бесіди щодо профілактики торгівлі людьми та зникнення дітей.

У рамках профілактичних заходів проводяться зустрічі працівників ювенальної превенції та керівників освітніх закладів комунальної власності територіальної громади міста Одеси. Вчителі та поліцейські обговорювали проблему жорсткого поводження з дітьми та булінгу в сучасному суспільстві.

Слід зазначити, що практика проведення нарад вчителів у закладах освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси має дієвий та ефективний характер у виробленні і прийнятті колективного рішення того чи іншого питання. Наприклад в Одеській ЗОШ № 5 була проведена нарада вчителів на тему «Профілактика правопорушень серед учнів, запобігання навмисного самоушкодження та жорстокого поводження серед учасників освітнього процесу», під час якої обговорено План заходів з попередження правопорушень, злочинності та бездоглядності серед учнів школи на 2019/2020 навчальний рік (зі змінами), необхідність посилення роботи з цього напряму з метою недопущення насильства та самоушкодження серед дітей. Також, вчителі отримали і професійну підтримку від практичного психолога Одеської ЗОШ № 5  Московчук І.В., яка провела семінар-тренінг «Профілактика емоційного вигорання педагогів» та просвітницьку бесіду «Виявлення дітей, схильних до самоушкодження».

Share this post