Школа резерву керівних кадрів: цифровізація системи освіти

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

06 лютого 2024 року у рамках відзначення Міжнародного дня безпечного Інтернету «Разом до найкращого Інтернету» пройшов міжнародний воркшоп «Управління та організація безпечного середовища закладу освіти» для слухачів Школи резерву керівних кадрів та керівників закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси.

Головним завданням Дня безпечного інтернету (Safer Internet Day) є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

Мета заходу: підвищення рівня знань щодо використання сучасних інтернет-ресурсів.

Організатори семінару: Департамент освіти та науки Одеської міської ради та Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку. 

Учасників міжнародного воркшопу привітав ректор ДУІТЗ Олександр Назаренко, який зазначив, що створення безпечних умов для навчання завжди було пріоритетним напрямом діяльності закладів освіти, а наразі цей фактор став визначальним в організації освітнього процесу. 

Роман Царьов, старший викладач кафедри “Комп’ютерної інженерії та інформаційних систем” ДУІТЗ,  розказав про цифрові сліди у кіберпросторі – сукупність інформації про всі дії користувача у мережі, – які типи цих слідів існують та як ними керувати. Із презентацією доповіді можна ознайомитися за посиланням.

Сергій Стайкуца, доцент кафедри кібербезпеки та технічного захисту інформації ДУІТЗ, зазначив, що безпека в мережі Інтернет – це одна з складових в загальній системі безпеки закладу освіти.  Він розповів про організацію безпечного середовища закладів освіти, загрози й ризики, що існують, компонентний склад системи захисту, роль та можливості застосування технічних засобів охорони, додаткові методи й засоби для впровадження захисних мір. Також керівникам закладів освіти було надано рекомендації та чек-листи для можливості перевірки стану захисту освітніх закладів. Презентацію можна переглянути за посиланням.

Світлана Хаджирадєва, професор, доктор наук з державного управління, проректор з навчальної роботи ДУІТЗ,  розповіла про управління змінами в сучасних умовах, акцентуючи увагу на проблемах кібербулінгу серед школярів.  Презентація  за посиланням.

Кандидат технічних наук, старший викладач кафедри автоматизації, робототехніки та електроживлення, кандидат технічних наук Віктор Русаловський презентував результати наукового, педагогічного й науково-технічного співробітництва. Презентація за посиланням.

По завершенню заходу учасники отримали сертифікати про участь у Міжнародному воркшопі «Управління та організація безпечного середовища закладу освіти».

 

 

******************************************

Ознайомитись з Планом та Матеріалами роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти можна у розділі Діяльність/Кадри” за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/shkola-rezervu-kerivnykh-kadriv-2024/

Share this post