У закладах освіти відзначено 206-у річницю з дня народження Т. Г.Шевченка

09 березня 2020 року — 206 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861), українського поета, художника, мислителя

Тарас Шевченко — культовий поет, талановитий художник, одна з найбільш знакових особистостей в історії України. Його вірші — джерело підтримки у скрутні хвилини для багатьох поколінь. Тарас Шевченко подарував Україні і світу такі чудові поетичні твори, як «Садок вишневий коло хати», «Сон», «Заповіт», що ввійшли до збірки «Кобзар».

Вірші поета можна прочитати більш ніж ста мовами світу. Серед них — японська, корейська, арабська і міжнародна мова есперанто. Найбільше перекладів Шевченка — німецькою, польською, англійською мовами.

На його честь встановили більше тисячі пам’ятників по всьому світу. Більшість монументів Шевченку розташовані на території України — 1256. Ще майже півтори сотні встановлені у 35 країнах.

З нагоди річниці від дня народження Тараса Шевченка у закладах освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси відбулися різноманітні заходи, а саме: вікторина «Калейдоскоп життєпису Тараса Шевченка», квест-гра «Слово Тараса – наша зброя і окраса», літературний марафон «О думи мої! О слово моє…», конференція «І мене в сім’ї великій…», літературно-музичні читальні, концерти, усні журнали, круглі столи, що стосуватимуться біографії і творчості Тараса Шевченка.

Дуже проникливими та чуттєвими були читання віршів Тараса Григоровича з уст учнів та учениць Одеської загальноосвітньої школи №44 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області.

Усе свято було пронизано ідеєю всеперемагаючої та окриляючої віри Шевченка в Україну та її народ.

Діти вшановували пам’ять українського поета хлібом та сіллю на вишиваних рушниках, декламували вірші, співали пісні сучасних гуртів на слова Кобзаря та танцювали під ліричні історії кохання. Підсумком свята став флешмоб. Учні отримали величезне задоволення від вивчення творчості поета у такій нетрадиційній формі.

Підготували свято вчителі кафедри української мови та літератури. Усіх присутніх об’єднав такий по-новому сучасний і такий актуальний сьогодні як ніколи наш наставник і Пророк – Т.Г.Шевченко.

Свято розпочалось та завершилось словами «Україна – це Шевченко. Шевченко – це Україна!».

Share this post