Нарада директорів закладів загальної середньої освіти

Пройшла нарада з директорами шкіл щодо діяльності закладів освіти 

13 жовтня 2021 року Департаментом освіти та науки Одеської міської ради проведено нараду  з директорами 122 закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси щодо діяльності закладів освіти.

Директором Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Оленою Буйневич було проаналізовано результативність складання зовнішнього незалежного оцінювання випускниками закладів загальної середньої освіти за 2019-2021 роки, акцентовано увагу присутніх на важливості підготовки учнів закладів загальної середньої освіти до успішної участі в ЗНО за умови подальшого використання в роботі всіх запропонованих Департаментом заходів, які направлені на підвищення рівня складання ЗНО випускниками шкіл.

Також були обговорені питання щодо удосконалення управлінської діяльності, автономії закладів освіти, утримання закладів освіти у належному стані. Олена Буйневич звернула ще раз увагу керівників закладів на те, що утримання закладів освіти міста Одеси є функцією засновника закладу, а саме Одеської міської ради. Джерелами фінансування суб’єктів освітньої діяльності відповідно до законодавства можуть бути: державний бюджет; місцеві бюджети; плата за надання освітніх та інших послуг відповідно до укладених договорів; плата за науково-дослідні роботи (послуги) та інші роботи, виконані на замовлення підприємств, установ, організацій, інших юридичних та фізичних осіб; доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, підприємств, цехів і господарств, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання; гранти вітчизняних і міжнародних організацій; дивіденди від цінних паперів, відсотки від депозитів і розміщення коштів спеціального фонду на поточних рахунках банків державного сектору; добровільні внески у вигляді коштів, матеріальних цінностей, нематеріальних активів, одержаних від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб; інші джерела, не заборонені законодавством. 

Інформація про фінансування закладів освіти розміщується на офіційних вебсайтах закладів у розділі «Фінансування». Крім того, зазначену інформацію можна знайти на Інтерактивній карті за посиланням: https://osvita-omr.gov.ua/interaktyvna-karta-materialno-tekhnichnoi-bazy-zakladiv-osvity/

Начальником господарсько-економічного відділу Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Катериною Кольвою висвітлено питання щодо порядку організації харчування в закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси; акцентовано увагу присутніх на забезпеченні учнів 1-4-х класів безглютеновим та безлактозним харчуванням за потреби та за наявності відповідних медичних довідок.

Вартість такого харчування для 1 дитини на 1 день становить 70,00 грн.  

Рішенням Одеської міської ради від 15.09.2021 р. № 541-VIII «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 27 серпня 2014 року № 5233-VI «Про встановлення вартості харчування учнів та вихованців у закладах освіти  м. Одеси» з 1 січня 2022 року встановлена вартість харчування 1 дитини на 1 день: 

  • для учнів 1-4-х класів закладів загальної середньої освіти – 23,00 грн; 
  • для пільгового контингенту 1-11 класів закладів загальної середньої освіти, навчально-виховних комплексів, зокрема дітей з інвалідністю – 30,00 грн.  

Також директорам закладів було рекомендовано посилити щоденний контроль за організацією харчування в закладі, провести внутрішню ревізію харчоблоку та забезпечити контроль за веденням ділової документації з харчування

  

Корисні посилання:

Нарада керівників закладів дошкільної освіти

Share this post