Українська жестова мова для всіх

Щороку в останню неділю вересня суспільство відзначає Міжнародний день глухих 

З метою привернення уваги суспільства до діяльності і проблем осіб з порушенням слуху Парламент старшокласників міста Одеси зняв відеоролик та показав на жестовій мові слоган “Українська жестова мова для всіх”.

Відеоролік був знятий за сприяння Одеської обласної організації “Українського товариства глухих” (ВГОІ “УТОГ”).


 

Міжнародний день глухих заснований в 1951 році на честь створення Міжнародної федерації глухонімих та відзначається в останню неділю вересня. Згідно статистичних даних з порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Людина може  мати  вроджені вади слуху,  втратити слух в результаті травми чи хвороби. Соціально значимими дефектами слуху у всьому світі страждають близько 30 мільйонів осіб. В Україні, на приклад, близько 40 тис. людей з інвалідністю по слуху.

На планеті 2500 мов. Але є й ще одна форма спілкування, яка останнім часом все більше і більше цікавить вчених, − мова поглядів і жестів. Всесвітня Федерація глухих в 50-ті роки для обслуговування міжнародних заходів глухих, тобто конгресів, симпозіумів, конференцій, в тому числі і спортивних, розробила Жестуно − систему Жестів.

На території України осіб з вадами слуху об’єднує Українське товариство глухих, яке є громадською організацією із всеукраїнським статусом.

Share this post