Урочиста передача Вахти Пам’яті на Посту № 1

Днями відбулася урочиста лінійка з нагоди передачі Вахти Пам‘яті учнями закладів загальної середньої освіти Київського району учням закладів загальної середньої освіти Малиновського району.

Учні Одеського НВК «Надія», які протягом тижня сумлінно проходили навчання на Посту №1, передавали Почесну Вахту учням Одеського НВК № 4.

Під час урочистої лінійки директор Одеського НВК «Надія» Теодор Васильович Оробець в своєму вітальному слові підвів підсумки несення Почесної Варти та висловив подяку адміністрації Поста №1 за багаторічну плідну працю з національно-патріотичного виховання юних одеситів і запропонував відродити традицію виконання Гімну Поста №1, автором якого була директорка Одеського ЗЗСО № 118 Приморського району Наталія Олегівна Єфімова. Постовці вшанували пам’ять Наталії Олегівни, яка, на жаль, нещодавно пішла з життя. В пам‘ять про свою колегу педагоги Одеського НВК «Надія» переклали Гімн українською мовою і він пролунав у виконанні Дар’ї Діденко, яка свого часу виконувала і оригінал твору.

Наказ Департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 26.04.2021 № 107  “Про внесення змін до наказу департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 04.03.2021 № 58 «Про несення Почесної Вахти Пам’яті на Посту № 1 Почесними вартами закладів загальної середньої освіти м. Одеси у 2021 році»

**************************************************************************

В Одесі на Алеї Слави, в парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка, вже багато років працює Комунальний заклад позашкільної освіти «Одеський міський центр військово-патріотичного виховання учнівської молоді «Пост №1».

Комунальний заклад позашкільної освіти «Одеський міський центр військово-патріотичного виховання учнівської молоді «Пост № 1» був організований в 1968 році як структурний підрозділ Одеського міського Палацу дитячої та юнацької творчості. А в грудні 2005 року на його базі рішенням Одеської міської ради було створено комунальний позашкільний навчальний заклад «Одеський міський Центр військово-патріотичного виховання учнівської молоді «Пост № 1».

Напрями діяльності закладу. Пост №1 є однопрофільним закладом позашкільної освіти,  в  якому  можуть створюватись гуртки,  клуби та творчі об’єднання військово-патріотичного напрямку. Заклад виконує важливу місію – виховання у молодого покоління почуття гордості за героїчне минуле Одеси, поваги до ветеранів Другої Світової війни, ветеранів АТО, любові до рідного міста та своєї держави, здійснює навчання та виховання учнів, слухачів і  вихованців в позаурочний та позанавчальний час, надає додаткову освіту, спрямовану на здобуття знань, умінь та навичок зі стройової та військово-патріотичної підготовки, а також забезпечує потреби особистості в духовному, історико-культурному розвитку, творчій самореалізації та організації змістовного дозвілля.

Щорічно близько 800 учнів з 32 закладів загальної середньої освіти в складі Почесної Варти несуть Почесну Вахту Пам’яті у весняний, літній та осінній періоди (з квітня по листопад включно). Педагоги закладу готують Почесні Варти до несення Почесної Вахти Пам’яті на Посту № 1, їх участь в інших урочистих заходах на Алеї Слави, в місті-герої Одесі та інших містах. Вони працюють з учнями у гуртках, проводять для вихованців Поста № 1 та учнів закладів загальної середньої освіти екскурсії в музеї Меморіального комплексу «Алея Слави», вивчають військову історію, розвивають військово-шефську роботу та взаємозв’язок з Радами ветеранів, військовими частинами.

«Пост № 1» – візитна картка нашого міста, тому вихованці закладу беруть активну участь у багатьох заходах, які проходять на Алеї Слави та в місті-герої Одесі, а саме: в урочистих ритуалах покладання вінків та квітів до пам’ятника Невідомому матросу,  зустрічах різних іноземних делегацій які відвідують Алею Слави, днях міста на Думській площі, в Дні Незалежності біля пам’ятника Т.Г.Шевченко та інше.

Share this post