В Одесі обговорили питання доступності та ефективної роботи нових пришкільних стадіонів

9 січня 2019 року на базі Одеського ліцею «Європейський» відбулася нарада з керівниками закладів освіти та представниками батьківських комітетів

Робочу нараду з керівниками закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси та представниками батьківських комітетів було присвячено питанням експлуатації спортивних об’єктів при закладах освіти.

Зокрема, у 2018 році в Одесі було проведено модернізацію шести нових шкільних стадіонів (Одеські ЗОШ №№ 15, 17, 30, 41, 45, 125). Всього з 2014 року в Одесі відкрито 48 нових стадіонів і спортивних майданчиків при закладах освіти.

У нараді взяли участь міський голова Одеси Геннадій Труханов, заступники Одеського міського голови Павло Вугельман і Петро Рябоконь, директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич.

«Роботу на стадіонах і спортивних майданчиках організовано за певним графіком. Так, з 08:30 до 15:00 на стадіонах і спортмайданчиках проводяться уроки фізкультури і спортивно-масові заходи під контролем педагогів. У будні до початку уроків, а також після уроків і заходів жителі прилеглих до шкіл мікрорайонів мають можливість вільно займатися на стадіонах. Для збереження матеріально-технічної бази, забезпечення охорони об’єктів та обслуговування обладнання низка навчальних закладів уклали договори оренди спорткомплексів з громадськими організаціями. Так, після 16:00 проводять заняття громадські організації: футбольний клуб «Атлетик», «Одеса», «Юніор-спорт», спортивний клуб «Чемпіон», благодійна організація «Одеський регбійний союз». На жаль, за таким графіком працюють не всі модернізовані стадіони, тому питання експлуатації та збереження спортмайданчиків залишається відкритим», – доповіла у своєму виступі директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич.

Під час наради зазначалося, що питання експлуатації стадіонів, графік їх роботи і варіанти залучення спортивних громадських організацій повинні визначатися керівниками освітніх закладів спільно з батьківськими комітетами. Головне завдання, яке ставить міська влада, – підтримання матеріально-технічної бази спорткомплексів на належному рівні і забезпечення відкритого доступу до них жителям мікрорайону у періоди, вільні від шкільних занять.

«Повинен бути забезпечений вільний доступ для жителів району, де розташований стадіон. Щоб і діти, і дорослі чітко знали, о котрій годині вони можуть прийти, пограти на хорошому сучасному стадіоні абсолютно безкоштовно. Школи та батьківські комітети повинні самі вирішувати, хто і на яких умовах буде експлуатувати стадіони поза шкільним часом. Наше завдання – створити гідні умови для фізичного розвитку дітей. Організація процесу – це спільна робота шкіл і батьківських комітетів», – підкреслив міський голова Одеси Геннадій Труханов.

Share this post