Попередження правопорушень, злочинності, запобігання дитячої бездоглядності

З питань соціального захисту дітей для заступників директорів закладів освіти з виховної роботи здійснюються заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності та вчиненню дітьми правопорушень

       Систематично проводиться профілактична робота у закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси щодо попередження булінгу в школі, профілактики негативних явищ у дитячому середовищі та профілактики правопорушень дітьми.         Також проводиться інформаційно роз’яснювальна робота та профілактичні бесіди щодо попередження шкідливих звичок та негативних явищ у підлітковому середовищі, про взаємовідносини з однолітками, батьками тощо.
      Ефективність та результативність заходів, спрямованих на запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, залежить від злагодженості в роботі між усіма органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, інших установ та організацій, до функціональних обов’язків яких входить робота щодо захисту прав та законних інтересів дітей.
      Так, 16.12.2019 для заступників директорів закладів освіти з виховної роботи, лідерів Парламенту старшокласників молодіжної ради Суворовського району при Одеському міському голові та представників батьківської громадськості проведено круглий стіл «Попередження правопорушень, злочинності, запобігання дитячої бездоглядності».
  Заступникам директорів закладів освіти з виховної роботи було надано рекомендації з питань нормативно-правової освіти протидії насильству, правового забезпечення, реагування педагогічних працівників на випадки жорстокого поводження з дітьми, зокрема домашнього насильства та булінгу.
Обговорено механізм реагування педагогів, батьків, дітей у разі виявлення факту домашнього насильства, проявів жорстокого поводження серед учасників освітнього процесу.
Голова Парламенту старшокласників Суворовського району міста Одеси Мілана Бродовська запропонувала ряд заходів щодо вирішення проблеми булінгу та протидії насильству.

«Ігнорування проблеми булінгу у сучасному світі не проходить безслідно. Агресія з боку однолітків неминуче впливає на психо-емоційний та фізичний стан людини, а приблизно кожен десятий учень вважає, що наявність явища булінгу у школах перешкоджає процесу навчання. Саме тому ми активно діємо та попереджаємо випадки насильства багатьма акціями та тренінгами», – зазначила Мілана Бордовська.

До участі у круглому столі були запрошені голова Суворовської районної адміністрації, професор кафедри адміністративної діяльності поліції Одеського державного університету внутрішніх справ,  начальник центру ювенальної превенції  в м. Одесі філії Державної установи центру превенції в Одеській області,  спеціалісти служби у справах дітей Одеської міської ради, патрульної поліції в Одеській області, Суворовського та Хаджибеївського відділу поліції у м. Одесі Головного управління Національної поліції в Одеській області, практичний психолог Одеської ЗОШ № 73. 

Share this post