100 років Соборній Україні: як святкували День Соборності заклади освіти Одеси

22 січня 2019 року в закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси відбулися заходи, присвячені Дню Соборності України

Державне свято Дня Соборності України здобувачі освіти відзначили урочисто та патріотично. Для школярів були проведені тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності», «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг», вікторини знавців української державності.

Під час свят діти згадали важливий момент історичного минулого  ̶  День злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу. У шкільних бібліотеках були організовані тематичні виставки літератури «Тільки в єдності наша сила», оформлені виставки тематичних плакатів до Дня Соборності України. Вчителі провели виховні години, відеопрезентації, круглі столи. Також у освітніх закладах відбулися зустрічі з учасниками Операції об’єднаних сил, які захищають східні кордони України.

Учні 5-9-х класів захищали проекти «Соборна Україна  ̶ міцна держава». У рамках проекту були представлені матеріали, в яких учні розповіли про історію та значення Соборності України.

Кульмінацією святкування Дня Соборності стало проведення флешмобу «Живий ланцюг єднання». У фойє закладів освіти учні, міцно взявшись за руки, демонструючи єдність України, співали Державний Гімн України. Також у закладах освіти, у цей день, хвилиною мовчання вшанували загиблих кіборгів та заспівали Духовний Гімн України «Молитва за Україну».


День Соборності України відзначається щорічно 22 січня в день проголошення в 1919 році Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

 

Share this post