21 березня – Всесвітній день людей із синдромом Дауна

21 березня в Одесі відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна

21 березня 2019 року в закладах освіти міста Одеса, де навчаються діти з особливими освітніми потребами, заплановано проведення  традиційного благодійного флешмобу «Lots of Socks», під час якого усі присутні матимуть можливість придбати різнокольорові шкарпетки та приколоти їх до одягу чи сумки, щоб привернути увагу до сімей, які виховують дітей із синдромом Дауна, та бути солідарними з ними, привертаючи до себе увагу оточуючих, як це щодня трапляється з людьми, що страждають від даної недуги.

Також в Одеських ДНЗ №№ 112, 304, ЗОШ №№ 71, 78, 103 буде проведено: флешмоб «Кольорові шкарпетки» та «Кольорові стрічки»; майстер-класи «Малювання на воді», «Творимо самі»; виставка робіт сонячних дітей; фотовиставка на тему «Життя наших малюків»; вистава «Казка про добрі справи» за участю Парламенту старшокласників Приморського району та дітей з синдромом Дауна, що навчаються в Одеській СШ № 75; інсценована казка «Муха-цокотуха»; літературно-музична композиція «Світ починається з любові».

Сьогодні у 39 закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси функціонують 75 класів з інклюзивною формою навчання, в яких освітніми послугами охоплено 136 дітей; у 16 закладах дошкільної освіти – 16 груп, в них – 37 дітей.

Для дітей з особливими освітніми потребами створені та функціонують кімнати психологічного розвантаження, в яких діти мають змогу займатись з психологом, вчителем-дефектологом та за потреби відпочивати.


Двадцять перше число березня місяця символічне позначення синдрому Дауна. Цей день став щорічно відзначатися з 2006 року, а в грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН запропонувала відзначати цей день усім державам і міжнародним організаціям з метою привернути увагу суспільства до проблем людей з особливими потребами.

У людей із синдромом Дауна хромосоми 21-ої пари представлені трьома копіями замість двох. Це дуже добрі та щирі люди, які своєю безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх. Діти з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні (в тому числі танцювальні та співочі) і артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті.

Share this post