Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня у закладах освіти проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Основними завданнями акції є:

  • привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, ґендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів влади, освітніх закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності учасників освітнього процесу з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства тощо.

До проведення акції «16 днів проти насильства» долучилися заклади загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси.

Так, для учнів 6-11 класів Одеської ЗОШ №19 пройшли години спілкування «Жінки та насильство» за участю шкільного поліцейського   старшого  інспектора ВЗГ УПП в Одеській області ДПП старшого лейтенанта   Міссюк Ю.Д. У ході зустрічі школярі дізнались про Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, види насильства та проблеми, які пов’язані з цим явищем.  

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Відбулась зустріч учнів ІІ-Г курсу Одеського ліцею «Приморський» з шкільним офіцером поліції Москаленко О.І. Запобігання насильству, нові закони України, адміністративна та кримінальна відповідальність – це не повний перелік питань, які піднімалися на зустрічі. Учні обговорювали ситуації насильства над дітьми, які трапляються у суспільстві, їх види і наслідки.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

На базі Одеського ліцею №9 відбувся тематичний «круглий стіл» за темою «Сім’я – простір без насильства». У заході брали участь батьки учнів закладів освіти Київського району, представники територіального відділу освіти департаменту освіти та науки Одеської міської ради. Під час зустрічі була проведена інформаційно-роз’яснювальна бесіда щодо видів та попередження насилля в сім’ї та булінгу. Був наданий алгоритм дій звернення постраждалих у відповідні установи.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

У Одеській ЗОШ №12 пройшов квест «Небезпечна гра» між учнями та батьками  7-8 класів.

До заходу було запрошено старшого інспектора ювенальної превенції сектора превенції Суворовського відділу поліції міста Одеси, ст. лейтенанта поліції Тишевич О.В.

Гра-квест є інноваційною формою роботи з учнями. Це – цікавий і, водночас, ефективний спосіб засвоєння школярами необхідних знань, умінь та навичок. Інтерактивні вправи, виконання яких передбачає участь у квесті, стимулюють інтерес учнів, забезпечують активну участь всіх учасників, згуртовують колектив учнів.

За результатами гри перемогу отримала команда батьків, що свідчить про хороші знання цієї теми. Така взаємодія освітнього закладу, батьків і представників органів правопорядку дуже важлива і цінна.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Протягом цього періоду в Одеській ЗОШ №44 було проведено ряд заходів. Це і конкурс дитячого малюнку «Світ без насильства очима дітей», проведення виховних годин, годин спілкування, організація тематичних виставок тощо.

Особливо цікавими були: зустріч 10-х класів з психологом мобільної бригади Ганною Корольовою, бесіди зі шкільним офіцером поліції Сергієнком Олексієм Михайловичем, виховні бесіди «Світ без насилля», виховний захід «Як я можу допомогти людям з обмеженими можливостями», правовий практикум з елементами тренінгу «Булінг: причини та шляхи подолання», тощо.

Всі учасники проведених заходів зрозуміли основне – все, що принижує людську гідність людини, – зло. Учні вчилися з розумінням ставитися до того, що всі люди різні, пропонувати допомогу ближньому, вчилися бачити в кожному моменті життя позитивні моменти.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»


Історична довідка: Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році;

  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом. Вірус імунодефіциту людини та синдром набутого імунодефіциту стрімко поширюється у всьому світі;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Він пов’язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами від 2 грудня 1949 року;
  • 6 грудня – річниця з дня “Монреальської різанини,” коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Уряди країн – членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну декларацію прав людини.

Share this post