Міжнародне співробітництво в Одеському НВК «Гімназія №2»

Міжнародні проєкти в закладі освіти 

Одеський навчально-виховний комплекс «Гімназія №2 – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови» Одеської міської ради Одеської області  розташований за адресою: вул. Гаванна, 5-А.

Одеський НВК «Гімназія № 2», в якому поглиблено вивчається англійська мова, вже багато років є експериментальним майданчиком для пілотних освітніх проєктів, апробації навчально-методичних комплексів з вивчення іноземних мов найкращих світових видавництв – Pearson,Macmillan, Oxford University Press, Cambridge University Press, Longman,  Cle International, Didier, Hachette, Hueber.

Освітній процес виходить за рамки уроку і учні зустрічаються з носіями мови, беруть участь у міжнародних освітніх проєктах, мандрують Європою та світом, проходять мовне стажування в європейських школах-партнерах,  здають міжнародні іспити з перспективою подальшого навчання в найкращих університетах світу.

Сьогодні випускники гімназії з успіхом навчаються та працюють в Великій Британії, Франції, Німеччині, Польщі, Китаї, Чехії, Іспанії, Австралії, США, Ізраїлі та інших країнах світу.

Міжнародні проєкти:

Проєкт «Демократичні цінності суспільства» (Україна – Швеція). Серед найуспішніших міжнародних проєктів гімназії став проєкт обміну із школою Кунгсгардсгімназієт з м. Норшепінга (Швеція), де основною темою  було вивчення внеску молоді у розвиток демократії своєї країни та порівняння цих аспектів життя в Україні.

 Проєкт «Аристотель» (Україна – Греція). У ході проєкту учні і вчителі гімназії відвідали ліцей ім. Аристотеля м. Салоніки, де спільно працювали над проєктом та вивчали витоки грецької культури і філософії та їх вплив на сучасну ментальність.

 Проєкт «Розбудовуємо горизонти» (Україна – Італія). Даний проєкт існував 4 роки і дав змогу учням гімназії м. Одеси і м. Губіо взяти участь в навчально-культурному проєкті Європейського Союзу. Результатом якого стала можливість обміну учнями обох країн.

 Проєкт «Слов’янське коло» (Україна – Польща). На І етапі проєкту учні і вчителі гімназії відвідали середню школу м. Горліце. На ІІ етапі гімназія № 2 приймала польську делегацію в м. Одесі. Цілі проєкту – знайомство з українською та польською культурою, які мають однакове етимологічне коріння, спорідненність і диференціація культур.

 Проєкт «Дружба» (Україна – Словакія). Програмою проєкту була передбачена організація обміну учнями між Гуманітарною гімназією             м. Вранлов-на- Топлі і гімназією № 2 м. Одеси. Учні і вчителі ознайомились з гуманістичним підходом у навчально-виховному процесі словацької-гімназії-партнера.

Проєкт «Дитяча дипломатія» (Одеський НВК «Гімназія 2» – Міжнародна Печерська школа м. Києва). Проєкт існував близько  5 років. Мета проєкту: розвиток лідерських якостей особистості через формат спілкування молоді і визнання важливості дипломатичних стосунків в глобальному світі. В даному проєкті брали участь учні гімназії та діти дипломатичних місій, акредитованих в Україні.

Проєкт «Dreams + Teams» (Україна – Велика Британія). Проєкт було організовано за підтримки Британської Ради. Протягом десяти років учні гімназії брали участь у даному проєкті, головною метою якого було виховання лідерських якостей, знайомство з системою освіти  Великої Британії та спілкування із британськими ровесниками. У рамках проєкту були організовані обміни учнів гімназії та шкіл Великої Британії (м. Манчестер, м. Ліверпуль).

Міжнародний проєкт «Міні-Регенсбург: Місто професій». Організатором та спонсором проєкту виступила міська рада міста Регенсбург, Німеччина. Метою проєкту є розвиток комунікаційних навичок у дітей, ознайомлення молоді з функціонуванням соціуму і різними професіями. Проєкт «Міні-Регенсбург» являє собою імітацію життєдіяльності міста, в якому дітям дозволено самостійно робити майже все те, що роблять дорослі: шукати роботу в бюро з працевлаштування, пробувати себе в різних професіях, займатися банківською справою та інше.

 Міжнародний електронний проєкт «Science Across the World». Учні гімназії № 2 одними з перших в Україні підключилися до міжнародного електронного проєкту «Наука по всьому світу» (Science Across the World). Група учнів взяла участь у пілотуванні проєктної проблеми «Навички здорового харчування в різних країнах світу» і успішно завершила її вивчення, обмінявшись результатами із ровесниками з Австрії, Болгарії, Англії та Італії. Серед очевидних переваг проєкту – можливість звертатися до найсучасніших проблем життя, пов’язуючи вивчення англійської мови із знаннями, здобутими при вивченні основ таких наук, як фізика, хімія, географія, основ здоров’я; розвиток інтелектуальних, мовленнєвих та соціальних навичок учнів.

Всесвітній електронний  проєкт « Generation Global». Гімназія №2 вже багато років поспіль співпрацює з міжнародною програмою Generation Global, учасниками якої є учні більше ніж 30 країн світу, діти віком від 12 до 16 років. Учні гімназії беруть участь у міжнародних відео конференціях, телемостах, працюють у тематичних блогах, відповідають на різноманітні запитання розділу “BIG QUESTION”, надсилають свої роботи на конкурс “Picture of the Month”. Головною метою програми Generation Global є формування серед учнівської молоді вміння та навичок, які вони потребують для активної ролі у глобалізованому суспільстві, ведення діалогу з однолітками з різних країн світу та здійснення культурного обміну.

Проєкт  «eTwinning». Учителі англійської мови залучають учнів до роботи в проєктах на освітній платформі eTwinning, де проходить спілкування  з однолітками, виконуються завдання та проходить навчання як порівнювати і аналізувати інформацію у співпраці з партнерами з Туреччини, Хорватії, Болгарії, Румунії та Іспанії.

Програма «Fulbright Teaching Excellence and Achievement Program». Це програма педагогічної майстерності та досягнень учителів шкіл Євразії та південної Азії, яка фінансується держдепартаментом США і передбачає підвищення викладацької майстерності, розвиток викладацьких навичок, ознайомлення з історією та національними традиціями США.

 Міжнародний конкурс World Scholars Cup. Це інтелектуальний конкурс англійською мовою – Всесвітній Кубок вчених (World Scholar’s Cup), який було засновано Даніелем Бердичевським у 2008 році в США і  вперше було представлено Одеському вчительству через КЗВО «Одеська академія неперервної освіти» у березні 2017 року. Для вчителів, які готують та супроводжують учнів, організатори змагань проводять навчання; вчителі знайомляться з процедурою проведення дебатів та отримують Сертифікати. За результатами участі в конкурсі багато учнів було допущено до участі в глобальному раунді. Завдяки виділеним коштам Одеською міською радою, учні гімназії № 2 продовжили змагання в місті Дурбан (Південно-Африканська Республіка) та  м. Гаага (Нідерланди).

У жовтні 2020 року засновник конкурсу World Scholar’s Cup – Даніель Бердичевський приїжджав до Одеси, щоб зустрітися з адміністрацією, вчителями та учнями гімназії, які запам’яталися всім як талановиті та яскраві учасники конкурсу.

Міжнародний інтелектуальний  конкурс онлайн  «Owlypia». З  грудня 2020 року йде підготовка до міжнародного інтелектуального конкурсу онлайн – Owlypia. У конкурсі учні змагатимуться в ораторському мистецтві та дебатах, писатимуть есе, випробуватимуть командний дух, навчатимуся долати перешкоди та перемагати у боротьбі. Вчителі майстерно інтегрують роботу над проєктами у шкільну програму. Такі проєкти надають можливість практичного використання іноземної мови, а також знайомство з іншими культурами, розвиток загальної ерудиції.

Проєкт «Стандарти європейської освіти». У рамках  проєкту проходять зустрічі з представниками провідних університетів Європи та світу – Університет м. Ля Рошель (Франція), Краківський політехнічний університет (Польща), Ягелонський університет (Польща), Карлов Університет (Чехія).

 Співробітництво з міжнародними освітніми інституціями Альянс Франсез, Гете Інститут, Британська Рада. З початку 90-х років гімназія робить акценти на гуманітарну складову освітнього процесу і активно співпрацює з міжнародними культурно-освітніми інституціями  Альянс Франсез, Гете Інститут, Британська Рада.

 

 Мовне стажування в країнах, мова яких вивчається (Велика Британія, Франція, Німеччина). Метою цього проєкту  є розвиток навичок говоріння, ознайомлення з культурою та традиціями країн, мова яких вивчається. Біля 10  років учні гімназії мають змогу вдосканалювати свої знання в Ecole des Roches (м. Верней-сюр- Авр. Франція), Willi-Uifig- Mittelschule, Pestalozzi- Mittelschule, Clermont-Ferrand– Mittelschule (м. Регинсбург, Німеччина), філіях шкіл компанії Oxford International (м. Лондон, Единбург, Портсмут, Велика Британія).

Участь у підготовці та складанні міжнародних іспитів з іноземних мов

(DELF, DELE, IELTS, TOEFL, FC). З моменту надання статусу гімназії, вчителі іноземних мов почали працювати за Європейськими рекомендаціями з вивчення іноземних мов та залучати учнів до участі у складанні міжнародних іспитів з іноземних мов (DELF, DELE, IELTS, TOEFL, FC. Високі результати дозволяють випускникам гімназії вступити до вищих навчальних закладів світу.

Євроклуб. Сучасною формою роботи в гімназії № 2 стала робота Євроклубу, спадкоємця Інтерклубу, що активно працював з моменту заснування навчального закладу. Євроклуб та Євростудія  працюють з 2007 року. Мета роботи клубу — поширення інформації про Євросоюз, основні напрямки його діяльності, країни-члени ЄС, європейські цінності, особливості та перспективи відносин Україна-ЄС серед педагогічних працівників, батьків та учнів школи.

Міжнародна співпраця в освітній сфері є важливою складовою формування світогляду учня як особистості майбутнього. В планах гімназії – продовження вже започаткованих проєктів та реалізація нових завдань.

Більш детально з міжнародною співпрацею Одеського НВК «Гімназія №2» можна ознайомитись за посиланням.

 

 

 

Share this post