До Міжнародного дня рідної мови

У закладах освіти міста пройшли тематичні заходи

Щорічно 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято було оголошено Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Для кожного з нас це ще одна можливість відчути свою приналежність до людей, які поважають, милуються та плекають рідну мову.

З нагоди святкування Міжнародного  дня рідної мови у закладах освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси організовано проведення  низки  культурно-освітніх заходів:  бесіди, виховні години, цікаві та пізнавальні вікторини, конкурси, літературно-музичні композиції, сюжетно-рольові ігри, а саме: «Українська рідна мова – барвінкова, калинова, солов’їна», “Нащадкам мову передам, як скарб…”,  подорожі Країною мови «Кожному миле його слово рідне», «Юний мовознавець» тощо. Книжкові виставки в бібліотеках зібрали на полицях найкращі надбання української літератури.

Заходи спрямовані на удосконалення навичок практичного застосування мовлення у різних сферах дитячої діяльності та формування у них національної свідомості.

 

***********************************

На вебсайті Департаменту освіти та науки Одеської міської ради створено розділ «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ДЕРЖАВНОЇ»  у якому можна ознайомитись з нормативною базою з даного питання, чинним українським правописом, порадами щодо отримання сертифікату на знання української мови, реалізацією міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України» на 2021-2026 роки, проєктами щодо удосконалення навичок володіння державною мовою, інформацією про заходи національно-патріотичного спрямування, зокрема про онлайн-проєкт «Єдина Україна», Всеукраїнський відкритий марафон з української мови, Всеукраїнський диктант національної єдності тощо.

Share this post