ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ДЕРЖАВНОЇ

З метою удосконалення володіння українською мовою у 2022 році продовжено експрес-курси «Говоримо українською»; цикл занять із педагогічними працівниками, учнями, батьками, з особами, що потребують підтримки щодо подолання психологічного бар’єру при опануванні української мови;  фахова майстерня учителів-україністів для підготовки та навчання їх як модераторів занять з допомоги в опануванні української мови; цикл вебінарів «Коло підтримки», «Культура мовлення: український наголос», «Тонкощі словомовлення», «Тонкощі слововживання» для допомоги початківцям в опануванні української мови; робота консультаційних пунктів «Навчаємо по-новому! Навчаємо сучасно! Навчаємо для життя!», «Новий український правопис у дії», «Виполюймо мовний бур’ян».

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019  №2704-VIII

Постанова Кабінету Міністрів України від 15.03.2024 №243-р «Про затвердження Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року»

Постанова Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 №437 «Питання українського правопису»

Постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №819 «Про затвердження Порядку взаємодії Уповноваженого із захисту державної мови з органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування»

Розпорядження начальника Одеської обласної військової адміністрації від 20.12.2022 №864/А-2022 Про затвердження програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя в Одеській області на 2023-2025 роки

Лист Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації від 01.08.2022 №2438/01-32/2-22/7612 “Щодо обов’язкового застосування державної мови у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності”

Рішення Одеської міської ради від 24.04.2024 № 2018-VIII “Про затвердження Міської цільової програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя в місті Одесі на 2024 – 2025 роки”

Рекомендації Уповноваженого із захисту державної мови від 25.07.2022 № 1920/02 щодо норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та Кодексу України про адміністративні правопорушення, які стосуються обов’язкового застосування державної мови у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності 

Інформація Уповноваженого із захисту державної мови щодо використання державної мови на вебсайтах, вебсторінках у соціальних мережах та у мобільних застосунках

 Нова редакція Українського правопису (2019 р.) подає уточнені й доповнені правила написання загальних і власних назв українського та іншомовного походження, деталізовані правила вживання розділових знаків. В усіх розділах оновлено ілюстративний матеріал. Для всіх, хто прагне писати, дотримуючись норм сучасної літературної мови.

  Де можна скласти іспит на рівень володіння державною мовою?  Національна комісія зі стандартів державної мови у межах своїх повноважень організовує іспит для визначення рівня володіння державною мовою, призначає спеціально уповноважені державою установи, які проводять іспити, та видає державні сертифікати. Іспити проводяться на спеціально створених іспитових майданчиках, розташованих на  території України. Для складання іспиту та отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою, претенденту, починаючи з 16 липня 2021 року, необхідно:

онлайн зареєструватися за посиланням: https://exam.mova.gov.ua, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів). Інструкція з детальною інформацією: Як зареєструватися на іспит”.

прийти на зареєстрований час до обраної локації із документом, що ідентифікує особу, та пристроєм КЕП;

скласти іспит, використовуючи платформу https://exam.mova.gov.ua.

Результати іспиту встановлюються не пізніше 15 календарних днів від дати складання іспиту. Рівень володіння державною мовою підтверджує державний сертифікат. Запис про видачу державного сертифіката заноситься Комісією до Реєстру державних сертифікатів.

_________________________________________________________________

Хто надає роз’яснення щодо процедури іспиту?  Уповноважені установи (організації), які проводять іспити на рівень володіння державною мовою, не надають роз’яснень щодо оцінювання іспитових робіт претендентів, рішень Комісії щодо встановлення результатів іспиту, процедури подання скарг та оскарження результатів іспиту. Основне призначення уповноважених установ (організацій) – забезпечити належні матеріально-технічні та організаційні умови для проведення іспитів на визначення рівня володіння державною мовою. Їхній обов’язок – ідентифікувати претендентів перед початком іспиту та супроводжувати технічно перебіг іспитової сесії.

Усі питання щодо організації та проведення іспитів, а також їхніх результатів слід спрямовувати на офіційні комунікаційні канали Комісії: [email protected], (044) 235-00-30.

Перелік центрів іспитування. Зі зразком іспитової роботи можна ознайомитися за покликанням: https://bit.ly/37FFvli.

Про хід виконання у 2023 році Міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України» на 2021-2026 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 03.02.2021 р. № 55-VІІІ

Про хід виконання у 2022 році  Міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України» на 2021-2026 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 03.02.2021 р. № 55-VIII

Про хід виконання у 2021 році  Міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України» на 2021-2026 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 03.02.2021 р. № 55-VIII

Міська цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України» на 2021-2026 роки, затверджена рішенням Одеської міської ради від  03.02.2021 р. № 55-VIII

Відкрито реєстрацію на двадцять п’ятий курс проєкту “Єдині”

Безкоштовний онлайн-курс «Мовити. Мотиви»

Відкрито реєстрацію на двадцять четвертий курс проєкту “Єдині”

Відкрито реєстрацію на двадцять третій курс проєкту “Єдині”

Відкрито реєстрацію на двадцять другий курс проєкту “Єдині”

Відкрито реєстрацію на двадцять перший курс проєкту “Єдині”

IV Відкритий марафон з української мови

Відкрито реєстрацію на двадцятий курс проєкту “Єдині”

Відкрито реєстрацію на дев’ятнадцятий курс проєкту “Єдині”

Відкрито реєстрацію на вісімнадцятий курс проєкту “Єдині”

Відкрито реєстрацію на сімнадцятий курс проєкту “Єдині”

Відкрито реєстрацію на шістнадцятий курс проєкту “Єдині”

Відкрито реєстрацію на п’ятнадцятий курс проєкту “Єдині”

Відкрито реєстрацію на чотирнадцятий курс проєкту “Єдині”

Відкрито реєстрацію на тринадцятий курс проєкту “Єдині”

Відкрито реєстрацію на дванадцятий курс проєкту “Єдині”

Відкрито реєстрацію на одинадцятий курс проєкту “Єдині”
Відкрито реєстрацію на десятий курс проєкту “Єдині”
Відкрито реєстрацію на дев`ятий курс проєкту “Єдині”
Відкрито реєстрацію на восьмий курс проєкту “Єдині”
Відкрито реєстрацію на сьомий курс проєкту “Єдині”
«МовиТИ»: онлайн-курс щодо вивчення української мови
Триває реєстрація на 6-й курс з опанування української мови
Стартує III Всеукраїнський відкритий марафон з української мови 
Відкрито реєстрацію на шостий курс проєкту “Єдині”
Розпочато набір учасників на другий потік онлайн-проєкту «Єдина Україна»  
Мовний курс «Єдині»
Триває реєстрація на п’ятий курс проєкту “Єдині”
Вивчаймо мову разом: Всеукраїнський проєкт “Єдині”
Проєкт «Єдині»
Курси української мови розміщені у вільному доступі на освітній платформі Юнісеф для дошкільнят, молодших школярів та старшокласників.
Українська за 27 уроків. 
Реєстрація на онлайновий розмовний клуб від “Безкоштовні курси української мови”. Online тут
Безкоштовні курси української мови
Експрес-уроки української мови Олександра Авраменка
Тренажер з правопису української мови. Поєднує теоретичні положення й практичні завдання, сприяє засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню правописних навичок
Платформа для вивчення мов Duolingo. Курс української мови “з нуля” 
Матеріали носіям мови і тим, хто зовсім її не знає, але хоче вивчити (на Національній платформі з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України)
Є-Мова (language-ua.online)

Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!» (2024)

Конкурс «А я просто українка, україночка»: підсумки (2024)

Міський конкурс читців, поетів та прозаїків «Шевченківське слово»: підсумки (2024) 

Міський конкурс «Кобзар і сучасність»: підсумки (2024)

Національний тиждень читання (2024)
До 210-ої річниці від дня народження Т.Г. Шевченка (2024)

Вшанування пам’яті Тараса Шевченка (2024)

До Міжнародного дня рідної мови (2024)

«А я просто українка, україночка»: анонс (2024) 

Заходи до Дня Соборності України (2024) 

Дню Соборності України – 25 років: тест (2024)

Пройде лекція “СОБОРНА УКРАЇНА” (2024) 

Міський етап ХХІІІ Всеукраїнського  конкурсу учнівської творчості: підсумки (2024)

Освітяни Одеси долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності – 2023

Всеукраїнський краєзнавчий конкурс “От де, люде, наша слава, слава України!” (2023)

«На крилах пісень – від давнини до сучасності»: анонс (2023)

Радіодиктант національної єдності – 2023

«Моя Батьківщина – Україна»: підсумки конкурсу (2023)

Радіодиктант національної єдності – 2023

З Днем Незалежності України! (2023)
День Державного Прапора України (2023)
Історичний курс у рамках проєкту «Єдина Україна» (2023)
 

День Української Державності (2023)

Пройшли заходи з нагоди Дня Конституції України (2023)
  «З днем народження, Країно!»: патріотичний марафон (2023)
«З Україною в серці вишиванку ношу…»: флешмоб (2023)

Визначені переможці Міжнародного мовно-літературного конкурсу (2023)

Вітаємо переможця Міжнародного конкурсу знавців української мови (2023)

Пройшли заходи з нагоди 209-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря (2023)
Пройшла виставка дитячих малюнків за мотивами творів Тараса Шевченка. Фото (2023)
«Герої живуть у піснях»: анонс (2023)
«А я просто українка, україночка»: анонс  (2023)
«Твоя мова – твоя перемога!»: заходи до Міжнародного дня рідної мови (2022)
Пройшов благодійний ярмарок «Тепла хвиля» на підтримку військових. Фото (2022)

Міський етап XXIII Міжнародного конкурсу з української мови: підсумки (2022)

Міський етап XIIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка: підсумки (2022)

Конкурс вокально-хореографічної композиції «Герої живуть у піснях»: підсумки (2022)

Міський конкурс читців, поетів та прозаїків «Срібне слово»: підсумки (2022)

Радіодиктант національної єдності – 2022: як взяти участь

Міська гра-квест «Місто, яке  пам’ятає козаків»: підсумки (2022)
Заходи до Дня захисників і захисниць України (2022)
Благодійна акція «Тепла хвиля» (2022)

«Герої живуть у піснях»: анонс (2022)

«На крилах пісень – від давнини до сучасності»: анонс (2022)

Радіодиктант національної єдності – 2022: анонс

Заходи до Дня захисників і захисниць України: анонс (2022)

 «Місто, яке пам’ятає козаків»: анонс (2022)

У рамках патріотичного марафону “З днем народження, Країно!”. Фото (2022)

Пройдуть заходи в рамках патріотичного марафону «З днем народження, Країно!» (2022)

Патріотичний марафон «З днем народження, Країно!» (2022)

Міська гра-квест «Я — ОДЕСИТ, ПАТРІОТ УКРАЇНИ»: підсумки (2022)

«А я просто українка, україночка»: анонс (2022)

22 січня – День соборності України (2022)

У закладах освіти міста пройшли заходи з нагоди Дня Збройних сил України (2021)

«Герої живуть у піснях»: підсумки конкурсу (2021)
«А я просто українка, україночка»: Анонс (2021)
«Місто, яке пам’ятає козаків»: підсумки (2020)
«Ми роду козацького діти»: підсумки (2020)
В Одесі проведений міський конкурс «Прапороносець» (2020)
«Козацькими шляхами»: підсумки (2020)
«На крилах пісень – від давнини до сучасності»: підсумки конкурсу (2020)
«Герої живуть у піснях»: підсумки конкурсу (2020)
«А я просто українка, україночка»: підсумки (2020)
Онлайн-семінар «Зрима пісня» (2020)
До Дня захисника України (2020)
Патріотичний онлайн-марафон «Захисники України: історія та сьогодення» (2020)
В Одесі відбудеться конкурс «А я просто українка, україночка» (2020)
В Одесі відбудеться конкурс «Герої живуть у піснях» (2020)
Юні одесити відзначили День міста (2020)
«Герої живуть у піснях»: підсумки конкурсу (2020)