Юні одесити – учасники відеоконференції «Одеса – Лешно»

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

03 червня 2022 року на платформі Zoom відбулася відеоконференція між учнями 10-х класів Одеського ліцею № 9 Одеської міської ради Одеської області (Україна) та Третього загальноосвітнього ліцею в м. Лешно (Великопольське воєводство, Польща).  Зустріч є продовженням та розвитком дружніх трьосторонніх відносин між учнями з Одеси (Україна),  Лешно (Польща) та Кайзерслаутерн (Німеччина). 

Захід почався з особистих презентацій учасників, в яких вони розповіли про себе, свої сім’ і та інтереси. Таким чином відбулося знайомство українських та польських школярів.

Під час зустрічі учасники обговорили наступні питання: навчальна діяльність під час воєнного стану з використанням сучасних інформаційних технологій;  безпечне користування інтернетом; вплив засобів масової інформації, протидія фейковим новинам; система освіти в Польщі та її можливості для українців; акції допомоги та підтримки України, що проходять в місті Лешно; діяльність волонтерського фонду СAT (Центр креативної діяльності).

Цікавою та зворушливою була  розповідь учнів із Лешно про допомогу українцям, які прибули до польського міста. З перших днів війни викладачі та ліцеїсти допомагають нашим співвітчизникам  облаштуватися та вирішувати побутові проблеми. З метою полегшення процесу інтеграції в польське суспільство, створено курси польської мови для українців. У м. Лешно регулярно проводяться благодійні акції на підтримку України. Польські друзі  своїми справами  підтвердили слова  президента Анджея Дуди  про те, що українці в Польщі- не біженці, а  гості.

Онлайн-зустріч була  пізнавальною та корисною для зміцнення дружби між українською та польською молоддю!

 

***************************

Юні одесити – учасники відеоконференції «Одеса – Кайзерслаутерн» 

Share this post