«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього»  

В одеських закладах освіти пройшли заходи до Дня Гідності та Свободи

Проведені в рамках Дня Гідності та Свободи заходи покликані сприяти духовно-моральному і патріотичному вихованню підростаючого покоління, формування громадянської самосвідомості і демократичної культури, інформувати молоде покоління про громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, які відстояли демократичні цінності, національні інтереси та європейський вибір України.

Так, в закладах освіти Одеси пройшли урочисті лінійки; години спілкування та бесіди «Єдина, незалежна держава», «Краса мирного життя», «Європа і Україна – єдиний союз», «Україна гідна Свободи», «З Україною в серці», «У пам’яті нашій вони залишилися назавжди», «Ми всі українці – єдина сім’я», «Революція Гідності – погляд у майбутнє»; літературні композиції «Неоголошена війна», «Україна – країна гідності і свободи», «Герої не вмирають»; круглі столи «Революція Гідності – захист  демократичних цінностей та національних інтересів нашої держави», «Герої – хто вони?», «Що означає бути гідним?», «Культура людської гідності»; години поезії, присвячені героям Небесної Сотні, «Мамо, чи це вже весна?». У закладах освіти було організовано перегляд документальних фільмів «Шлях до свободи», «Революція Гідності – Майдан», виставки дитячої творчості «З Україною в серці», «Революція Гідності»; оформлені тематичні книжкові виставки «Відродження української держави, відродження нації» тощо.

Так, До Дня Гідності та Свободи в Одеському ліцеї №9 провели загальний  відеоефір «Пам’ятай їх вчинок і обличчя». Ліцеїсти говорили про події Майдану, декламували вірші про рідну Україну, загиблих героїв та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

Нікого не залишив осторонь флеш-моб «Я – українець і цим пишаюсь», яким було розпочато марафон патріотичної української пісні. Під час марафону діти виконували українські пісні, які з давніх-давен є невід’ємною частиною кожного народу.

В Одеських загальноосвітніх школах №48 та №113 пройшли зустрічі з учасниками Революції Гідності та Євромайдану. Гості розповіли учням про події, які увійшли в історію України, назавжди змінивши її долю.

Щиро лунали поетичні рядки про мужність, незламність, героїзм патріотів, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Хвилиною мовчання учасники вшанували всіх тих, хто ціною власного життя виборював нашу свободу.

Слова відомого українського поета Максима Рильського «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього» стали підсумком проведених зустрічей.

******

День Гідності та Свободи заснований в Україні згідно з Указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13 листопада 2014 року з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. Цей день відзначається в Україні щорічно 21 листопада. 

         

Share this post