Одеса – Марсель: розвиток співробітництва в освіті

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

Відбулася зустріч директорки Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олени Буйневич з Амбасадором міста Одеси у Французькій Республіці паном Лораном Кермет та Головою французько-української асоціації «Марсель-Одеса» пані Наталією Добрянською.

Сторони обговорили перспективи розвитку співробітництва між містами-побратимами між містами Марсель (Французька Республіка) та Одеса (Україна) у сфері освіти, зокрема між закладами освіти І ступеня, що забезпечують початкову освіту.

Відповідно до Угоди між Міністром Європи та закордонних справ Французької Республіки та Міністром освіти і науки України щодо підтримки викладання французької мови в Україні 2 заклади загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси були визначені партнерами Агенції з французької освіти за кордоном (AEFE), а саме: ОДЕСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №10 ІМЕНІ ЛЬОТЧИКІВ-КОСМОНАВТІВ Г.Т. ДОБРОВОЛЬСЬКОГО ТА Г.С. ШОНІНА ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ та ОДЕСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №84 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ. Ці заклади братимуть участь у спільному освітньому проєкті побратимства між закладами освіти, які мають початкову ланку, міст Марсель та Одеса.

Учасники зустрічі обговорили питання щодо освіти в Україні та у Франції, зокрема:

  • особливості освітнього середовища у французькій та українській початковій школі,
  • яким чином громада допомагає закладам,
  • обов’язки асистента вчителя в початковій школі Марселю,
  • що спільного між українською та французькою освітою.

У зустрічі також взяли участь заступник директора Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірина Столбова, заступник директора Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради – начальник Управління міжнародних відносин Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради Оксана Чернова, директор ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ №10 ІМЕНІ ЛЬОТЧИКІВ-КОСМОНАВТІВ Г.Т. ДОБРОВОЛЬСЬКОГО ТА Г.С. ШОНІНА ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ Володимир Шелакін та директор ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ №84 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ Алла Ілько. 

***********************************

Більше інформації щодо питання міжнародної співпраці можна отримати в розділі  “Міжнародне співробітництво”

Share this post