Одеський міський центр стресостійкості

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

Однією з найбільших проблем для України, яка перебуває у стані  війни, є задоволення потреб населення у підтримці ментального здоров’я.

Розрив між виявленими потребами в психологічній підтримці людей з одного боку та існуючими ресурсами такої підтримки потрібує цілісного, практичного та інклюзивного підходу для  реагування та супроводу.

2023 рік пройшов у співпраці Одеської міської ради з ГО «Ізраїльська коаліція по роботі з травмою». Аналізуючи місяці, що пройшли, можемо підвести певні підсумки.

Серйозна підготовча робота, під час якої тренери ГО «Ізраїльська коаліція по роботі з травмою» провели навчання для 6 пілотних груп (наразі їх уже майже 30), ознайомлення з програмами навчання першій психологічній допомозі, підбір та навчання тренерів. І як логічне продовження реалізація ідеї створення Центру стресостійкості. Одеський міський центр стресостійкості був створений за активної підтримки  Департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

Основною метою діяльності Одеського міського центру стресостійкості є підвищення рівня психологічної культури населення, вміння допомогти собі на оточуючим у підтримці ментального здоров’я у складних кризових  ситуаціях. Цінність в тому, що техніки самодопомоги є доступними та зрозумілими для будь-якої людини.

Під час навчання приділяється особлива увага самодопомозі та допомозі близьким, вигоранню, вторинній травматизації, розглядаються питання розвитку резильєнтності, відновленню безперервності життя тощо.

Знання та сформовані навички психологічної підтримки та самодопомоги є настільки ж важливим, як і знання з надання домедичної допомоги.

На сьогодні навчання пройшли близько 1000 осіб:

 • директори закладів дошкільної освіти, ліцеїв, гімназій, шкільні психологи;
 • працівники Служби у справах дітей Одеської міської ради;
 • працівники Департаменту надання адміністративних послуг;
 • працівники Муніципальної варти м. Одеси;
 • волонтери (у рамках школи волонтерів Одеської міської ради);
 • працівники комунальних установ «Інклюзивно-ресурсні центри» м. Одеси та «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Одеської міської ради Одеської області»;
 • президенти шкільного самоврядування;
 • педагогічні працівники закладу позашкільної освіти «Одеський палац дитячої та юнацької творчості «Біла акація» та Одеського закладу дошкільної освіти “Ясла-садок” № 232 Одеської міської ради;
 • медичний персонал КНП «Міська клінічна лікарня №10», КНП «Стоматологічна поліклініка № 5», КНП «Консультативно-діагностичний центр № 29» Одеської міської ради;
 • студенти Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку факультету психологія та соціологія;
 • викладачі та студенти КЗ «Одеський обласний базовий медичний фаховий коледж» (відділення фармація.)

Навчання триває…

 

 

 

 

_________________________________

Комп’ютерна техніка для центру стресостійкості від Israel trauma coalicion

В Одесі відкрито центр стресостійкості

Пройшла онлайн-зустріч з представниками Ізраїльської Коаліції по роботі з Травмою

Share this post