Основне про ЗНО-2018

Зовнішнє незалежне оцінювання – це оцінка результатів навчання, здобутих на рівні повної загальної середньої освіти. Результати ЗНО використовуються як державна підсумкова атестація (ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти та для вступу до вищих навчальних закладів на конкурсній основі.

Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі  повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 22 травня до 14 липня 2018 року. Це передбачено Календарним планом підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році, затвердженого наказом МОН.

У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання для випускників 9 класу не проводиться. Уперше ЗНО у 9 класі буде проведено у 2027 році.

Графік ЗНО-2018:

  1. МАТЕМАТИКА – 22 травня;
  2. УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА – 24 травня;
  3. ІСПАНСЬКА МОВА – 29 травня;
  4. НІМЕЦЬКА МОВА – 29 травня;
  5. ФРАНЦУЗЬКА МОВА – 29 травня;
  6. АНГЛІЙСЬКА МОВА – 01 червня;
  7. БІОЛОГІЯ – 04 червня;
  8. ІСТОРІЯ УКРАЇНИ – 06 червня;
  9. ГЕОГРАФІЯ – 08 червня;
  10. ФІЗИКА – 11 червня;
  11. ХІМІЯ – 13 червня.

Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.

Також 2018 року державну підсумкову атестацію з української мови і літератури у формі зовнішнього незалежного оцінювання проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які 2018 року здобудуть повну загальну середню освіту.

Результати з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 15 червня, з інших предметів – до 21 червня.

Установлення «порогового бала».

Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Засідання з визначення порогового бала транслюється онлайн. У 2018 році пороговий бал з математики, української мови і літератури, іноземних мов, біології буде визначено до 14 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 20 червня.  Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.

Докладнішу інформацію можна переглянути на сайті УЦОЯО за цим посиланням: http://testportal.gov.ua/.

Якщо ви маєте додаткові питання, ви можете звернутися до Українського центру оцінювання якості освіти за номером (044) 486-09-62, на електронну скриньку [email protected] або до Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти за адресою вул. Академіка Корольова, 26, м. Одеса, 65114, тел.: (048) 784-69-95, електронна скринька [email protected].

 

 

Share this post