Сертифікація вчителів – 2024

До уваги педагогічних працівників!

З 15 до 30 січня 2024 року  педагогічні працівники зможуть зареєструватися для проходження сертифікації.

Сертифікація педагогічних працівників — зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду.

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України у 2024 році участь у сертифікації зможуть узяти не більше 1500 учителів початкової школи, по 1000 вчителів математики та української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти, а також не більше 500 учителів навчальних предметів громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство».

Реєстрація педагогічних працівників для проходження сертифікації триватиме з 15 до 30 січня включно й проходитиме у два етапи:

 основний (15–25 січня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;

 додатковий (26–30 січня) – у межах загальної граничної кількості.

Український центр оцінювання якості освіти проведе незалежне тестування для вчителів:

початкових класів, математики та української мови і літератури 9 березня;

історії та громадянських дисциплін ー 14 вересня.

Докладніше  з процедурою реєстрації, незалежним тестуванням, нормативними документами щодо  проходження сертифікації педагогічними працівниками можна ознайомитися на сайті УЦОЯО.

Учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, отримуватимуть доплату в розмірі 20% до посадового окладу упродовж строку дії сертифіката — трьох років.

Share this post