Школа резерву продовжує роботу: безпечний заклад освіти

09 лютого 2023 року у рамках відзначення Міжнародного дня безпечного Інтернету «Разом до найкращого Інтернету» пройшов семінар “Розвиток безпечної та розумної інфраструктури закладу освіти” для слухачів Школи резерву керівних кадрів та керівників закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси.

Головним завданням Дня безпечного інтернету (Safer Internet Day) є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

Мета заходу: підвищення рівня знань щодо використання сучасних інтернет-ресурсів.

Організатори семінару: Департамент освіти та науки Одеської міської ради та Державний університет інтелектуальних технологій і зв`язку. 

Слухачів Школи резерву привітав ректор ДУІТЗ Олександр Назаренко, заступник начальника відділу інформаційно-інноваційних технологій Департаменту Ірина Язвінська та декан факультету інформаційних технологій і кібербезпеки Державного університету інтелектуальних технологій і зв`язку Євген Васіліу.

Слухачі мали можливість пройти попереднє тестування, поставити питання, отримати відповіді та практичні поради. 

Декан факультету інформаційних технологій та кібербезпеки доктор технічних наук, професор Євген Васіліу наголосив, що інтернет сьогодні – це не тільки глобальна мережа, яка об’єднує величезну кількість комп’ютерів по всій земній кулі, це світова інфраструктура, що надає можливість отримання доступу до різноманітних послуг та інформаційних ресурсів. 

Сергій Стайкуца, доцент кафедри КБ та ТЗІ, керівник лабораторії ТЗО та ТЗІ, зазначив, що безпека в мережі Інтернет – це одна з складових в загальній системі безпеки навчального закладу. 

Результати попередньо проведеного опитування серед учасників семінару щодо проблематики розвитку безпечної та розумної інфраструктури закладу освіти дали можливість висвітлити найбільш актуальні напрями. Опитування можна пройти за посиланням https://forms.gle/2hQRPPgZvptL1maD6.

Особлива увага була приділена питанням можливих загроз та ризиків, складових поняття «безпека», організаційним заходам, технічним засобам охорони та формуванню практичних навичок. У доповіді також висвітлено такі напрями, як запобігання злочинам через проєктування оточення (CPTED), функціонування споруд цивільного захисту, проєкт сповіщення на обладнанні Ajax, проєкт «Шкільний офіцер безпеки».

Для оцінки стану безпеки закладу освіти та подальшої роботи керівниками закладів було запропоновано використовувати простий алгоритм:

  1. Оцініть ризики та загрози для навчального закладу.
  2. Складіть модель загроз.
  3. Подивіться на навчальний заклад очима CPTED.
  4. Проведіть аудит (оцінку реального стану існуючої системи безпеки) – персонал, обладнання, документація, процеси.
  5. Проведіть навчання та отримайте навички.
  6. Складіть покроковий алгоритм роботи з будь-якою загрозою чи інцидентом.
  7. Розробіть сценарії дій та інструкції, правила та пам’ятки, інструкції», – наголосив Сергій Стайкуца.

Також у рамках семінару старший викладач кафедри автоматизації, робототехніки та електроживлення, кандидат технічних наук Віктор Русаловський розповів про можливості навчатися в університеті у форматі дуальної освіти, тобто навчання, коли студент проходить підготовку і у виші, і в компанії, де працює за спеціальністю.

 

 

*****************************************************************************

Корисну інформацію “Безпечний Інтернет” можна знайти  на вебсайті  Департаменту освіти та науки Одеської міської ради у розділі “ІКТ”.

Ознайомитись з Планом та Матеріалами роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти можна у розділі “Діяльність/Кадри”.

Share this post