Школа резерву продовжує роботу: інформатизація управління

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує 

Відповідно до Плану роботи Школи резерву 19 квітня 2022 року для слухачів Школи резерву керівних кадрів закладів освіти у форматі онлайн було проведено семінар Комплексні підходи в інформатизації освітніх закладів  м. Одеси. Електронне управління (е-управління).

Заступник директора Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірина Столбова під час виступу зазначила, що електронне урядування –  це форма організації державного управління, яка сприяє підвищенню ефективності, відкритості та прозорості діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування з використанням інформаційно-телекомунікаційних технологій для формування нового типу держави, орієнтованої на задоволення потреб громадян.

“Інформатизація системи освіти міста передбачає стовідсоткове забезпечення освітніх закладів комп’ютерною та мультимедійною технікою, доступом до швидкісної мережі Інтернет, створення вебсайтів освітніх закладів, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій навчання. Інформатизація управління освітнім закладом є невід’ємною складовою інформатизації закладу освіти, яка істотно впливає на зміст, організаційні форми й методи навчання та управління, спричиняє зміни в діяльності учнів та вчителів, адміністративно-управлінської ланки закладу освіти й охоплює всі напрями та сфери їх діяльності” – звернула увагу присутніх Ірина Столбова.

Акцентувала увагу слухачів на нормативній базі з даного питання, а саме на законах України:

Слухачі були ознайомлені з інформаційними електронними базами даних, зокрема використанням державних даних у спеціальних форматах як сучасного інструменту підвищення прозорості діяльності органів влади і якості прийняття управлінських рішень.

 

Інформаційна система управління освітою (ІСУО). Перейдіть за посиланням.

 

 

 

 

 

Єдина державна електронна база з питань освіти. Перейдіть за осиланням.

 

 

 

 

ВЕБ ПОРТАЛ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ (https://portal.pfu.gov.ua/)

Інформація щодо отримання КЕП (Кваліфікований електронний підпис) перейдіть за посиланням.

З практичними навичками щодо заповнення форми замовлення документів про початкову освіту та накладання КЕП керівника закладу загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси слухачів ознайомив начальник відділу інформаціцно-інноваційних технологій Сергій Коль.

Наприкінці семінару було проведено тестування з питань інформаційних технологій, системи управління базами даних, використання контекстного меню тощо.    

Для ознайомлення з презентацією  перейдіть за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/04/stolbova-19.04.2022-2.pdf

 

 

 

******************************************

Ознайомитись з Матеріалами роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти можна у розділі “Діяльність/Кадри” за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/shkola-rezervu-kerivnykh-kadriv-2022/

Share this post