Школа резерву продовжує свою роботу: організація роботи з охорони праці
Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує
Відповідно до Плану роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти відбувся семінар-практикум «Вимоги щодо організації роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності в закладах освіти. Питання протипожежної безпеки відповідно до Кодексу цивільного захисту України».
Директор ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ «МИХАЙЛІВСЬКИЙ» ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ Антоніна Бурлака виступила з питанням “Вимоги щодо організації роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності в закладах освіти” (для перегляду презентації перейдіть за посиланням). Директор розповіла про законодавче підґрунтя з даного питання, зокрема про Закон України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», Кодекс цивільного захисту України, Кодекс законів про працю України, основні документи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, зокрема на накази Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 №1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», від 16.05.2019 №659 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу»; звернула увагу на алгоритм; за яким здійснюється навчання та перевірка знань з охорони праці; як, коли і ким проводяться інструктажі з питань охорони праці.
Питання протипожежної безпеки відповідно до Кодексу цивільного захисту України зі слухачами проговорила зі слухачами Школи резерву відповідальна особа з даного питання ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ “МИХАЙЛІВСЬКИЙ” Ірина ПІДГОРНА (для перегляду презентації перейдіть за посиланням), яка акцентувала увагу слухачів на різновидах безпеки закладу освіти, зокрема на пожежній. Реалізація завдань пожежної безпеки у закладі загальної середньої та дошкільної освіти здійснюється за наступними напрямками:
- захист здоров’я та збереження життя здобувачів освіти та працівників закладу;
- знання техніки пожежної безпеки та дотримання правил пожежної безпеки всіма учасниками освітнього процесу;
- навчання здобувачів освіти та працівників закладу правилам поведінки та вмілим діям під час виникнення надзвичайної ситуації – пожежі;
- забезпечення особистої безпеки й безпеки оточуючих.
Учасниками було обговорено алгоритм дій керівника закладу освіти, з чого слід починати роботу на забезпечення пожежної безпеки, основні напрями роботи осіб, відповідальних за пожежну безпеку.
Слухачі мали можливість пройти тестування з питання організації роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності в закладах освіти, питань пожежної безпеки.
********************************************
Ознайомитись з Планом та Матеріалами роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти можна у розділі “Діяльність/Кадри”.