Сучасне обладнання для Одеських шкіл

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

Розвиток матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси є одним із пріоритетних завдань міської влади.

Починаючи з 2020 року Департаментом освіти та науки Одеської міської ради запроваджено добру традицію щорічно на серпневій конференції надавати грошові сертифікати від Одеської міської ради на придбання сучасного обладнання для профільних кабінетів закладів освіти, учні яких показали найкращі результати з ЗНО.

Так у 2020 році за бюджетні кошти за високі досягнення в освітній діяльності:

Одеський навчально-виховний комплекс «Гімназія № 2 – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови» Одеської міської ради Одеської області отримав сертифікат на обладнання кабінету іноземної мови.

Багато років поспіль випускники Одеського НВК «Гімназія № 2» успішно складають зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), міжнародні мовні іспити, перемагають в олімпіадах, беруть участь у міжнародних освітніх проєктах.

Кабінет іноземної мови обладнаний сучасним лінгафонним обладнанням з комплексом звукотехнічного, акустичного, мультимедійного й програмного забезпечення необхідними для проведення уроків: учні мають можливість повноцінно використовувати електронні/хмарні компоненти сучасних британських підручників для опрацювання мовного матеріалу, тренування комунікативних навичок та тестування, без мовних бар’єрів вивчають іноземну мову та спілкуються з учнями різних країн світу.

Одеська гімназія №5 Одеської міської ради Одеської області отримала обладнання для кабінету фізики.

Завдяки сучасному обладнанню, уроки фізики набули яскравості, стали більш насиченими інформаційно, як під час очного навчання, так і під час дистанційного.

Використання інтерактивної дошки, проєктора, документ-камери, цифрової лабораторії у комплексі дозволяють продемонструвати різноманітні експерименти, а також провести серії дослідів, обробити їх та вивести результати вимірювань у вигляді таблиць та графіків на інтерактивну дошку. За допомогою цифрової лабораторії учні мають змогу проводити вимірювання температури, тиску, швидкості, сили струму, гучності звуку тощо.

Під час дистанційного навчання завдяки документ-камері стало можливим демонструвати учням експерименти, різноманітні явища, проводити демонстраційні лабораторні роботи.

У 2021 році Одеська спеціалізована школа №117 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області та Одеський ліцей №9 Одеської міської ради Одеської області також отримали сертифікат на обладнання кабінету фізики.


Як відомо, шкільний курс передбачає знайомство з фізикою як експериментальною наукою. Тому запорукою стійкого інтересу учнів Одеських СШ № 117 та ліцею № 9 до вивчення предмета є грамотне устаткування і правильне оформлення навчального кабінету, що істотно оптимізує і спрощує проведення процесу навчання.

Завдяки отриманним горошовим сертифікатам кабінети фізики в цих закладах освіти поповняться різними приладами і комплектами для проведення самостійних, практичних та лабораторних робіт, навчальним сучасним обладнанням, яке дозволить проводити демонстрацію дослідів і фізичні експерименти.

Сучасне навчальне обладнання для кабінету хімії отримали: Одеський навчально-виховний комплекс «Гімназія № 7 – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови» Одеської міської ради Одеської області (2020 рік) та Одеська гімназія № 5 Одеської міської ради Одеської області (2021 рік). Наразі здійснюється поставка сучасного обладнання для кабінету хімії Одеської загальноосвітньої школи № 92 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області.

Сучасне інноваційне обладнання кабінету дало змогу забезпечити створення освітнього середовища Нової української школи для навчання і викладання предмету хімії: допомагає вчителям упровати новітні технології в освітній процес; здійснювати STEM-орієнтований підхід до навчання, учням – персоналізовано реалізовувати лабораторні та практичні роботи та із задоволенням займатися проєктною й дослідницькою діяльністю, співпрацювати з однолітками з різних країн світу в міжнародних проєктах.

Вчителі, на уроках хімії, використовують усі можливості нового сучасного кабінету. Розповідаючи про завдання та сферу використання наук, за допомогою нового мікроскопа можуть продемонструвати учням процес перетворення речовин в результаті хімічної реакції. Завдяки приладу для визначення складу повітря семикласники мають змогу наочно виявити вміст кисню у повітрі; а з мультисенсорним регістратором даних Lab Disc – вимірювати температуру та вологість повітря, вміст карбон (ІІ) оксиду в повітрі.

Комплекти моделей атомів для складання неорганічних молекул, шкала твердості зробили навчання учнів не тільки корисним, а й цікавим. Учні із задоволенням спостерігають у мікроскопі перетворення речовин в результаті хімічної реакції.

Використавши демонстраційний набір з електрохімії при вивченні реакції іонного обміну, набори шкільні лабораторні НПХЛ, що містять весь необхідний лабораторний посуд та приладдя для проведення лабораторних робіт, вчителі легко можуть пояснити учням тему «Розчини».

Вивчення органічної хімії завжди викликає великі складнощі через просторову будову органічних речовин. Завдяки сучасному обладнанню кабінету учні на уроках хімії не тільки бачать, а й використовують моделі атомів для складання органічних молекул.

****************************************************************

Інформація про фінансування закладів освіти розміщується на офіційних вебсайтах закладів у розділі «Фінансування». Крім того, зазначену інформацію можна знайти на Інтерактивній карті, яка розміщена на вебсайті Департаменту освіти та науки Одеської міської ради за покликанням: https://osvita-omr.gov.ua/interaktyvna-karta-materialno-tekhnichnoi-bazy-zakladiv-osvity/

Share this post