Цифрові інструменти Google для освіти
Запрошуємо до навчання за курсом
Мета Google – організувати інформацію, зробивши її доступною та зручною для використання. Крім звичайного пошуку, Google пропонує ряд сервісів та інструментів для різних потреб у тому числі і освітніх. Більшість із них – вебдодатки, що вимагають від користувача тільки наявності браузера, в якому вони працюють, і інтернет-підключення. Це дозволяє використовувати дані в будь-якій точці планети й не бути прив’язаним до одного комп’ютера. Переваги сервісів та інструментів Google – наявність централізованого сховища даних і продуманий інтерфейс. Популярні сервіси Google (Google+, Gmail, Календар Google, Google Перекладач, Диск Google, Карти Google, Сайти Google, персональний пошук тощо) угорі обладнані спеціальною панеллю (багатофункціональним меню), що дозволяє не тільки виконувати пошук усередині сервісу, а й легко й швидко переходити від одного сервісу до іншого. Через вищеназвану панель будь-який користувач може швидко перейти до будь-якого іншого сервісу від розробників просто використавши спеціальну кнопку “Додатки Google”.
Міністерство освіти і науки України за підтримки Google Україна задля розширення можливостей використання цифрових інструментів для організації дистанційного навчання й підвищення ефективності освітнього процесу організовує безоплатне навчання за курсом «Цифрові інструменти Google для освіти» (перейдіть за посиланням), яке здійснюватиметься протягом 2022/2023 навчального року. Лист Міністерства освіти і науки України від 24.10.2022 №1/12471-22
Базовою тренінговою платформою навчального курсу є суб’єкт підвищення кваліфікації – Академія цифрового розвитку
Викладання буде здійснюватися диференційовано в залежності від вибору учасників:
Базовий рівень: для користувачів з мобільними пристроями. Перейдіть за посиланням)
Середній рівень: для користувачів із установленим вебпереглядачем Google Chrome для будь-якої операційної системи персонального комп’ютера.
Поглиблений рівень: для користувачів ноутбуків Chromebook за операційною системою Chrome OS Як почати працювати з пристроєм Chrome OS. Перейдіть за посиланням.
Середній та поглиблений рівень доступні для слухачів, які успішно завершили навчання відповідно за базовим та середнім рівнями. За підсумками курсу учасники отримають сертифікат про успішне завершення навчання за програмою “Цифрові інструменти Google для освіти” в кількості 30 годин (1 кредит ECTS). Заявка приймається від закладу освіти, яку подає відповідальний працівник, на всіх охочих пройти навчання у визначений період часу. Можна подати заявку індивідуально. Для забезпечення участі всіх освітян передбачено 12 навчальних сесій, кожна з яких розпочинає роботу з наступного місяця. Вибір бажаного періоду для навчання здійснюється в реєстраційній формі.
Перелік додатків, які будуть опрацьовані:
Google Клас, Google Meet, Google Календар, Google Диск, Google Документи, Google Таблиці, Google Форми, Google Презентації, Google Keep, Google Сайти, Google Jamboard, Доповнення до об’єктів Google Диску, Google Chrome, ОС Chrome, Google Довідка, Google Центр безпеки, можливості Google Workspace for Education, матеріали навчальної платформи Skillshop.
Google-інструменти, які стануть у нагоді під час організації освітнього процесу:
Google Документи – дозволяють створювати та редагувати текстові документи. Даний текстовий редактор дуже схожий на добре всім знайомий Word від Корпорації Майкрософт.
Google Таблиці – дозволяють створювати та редагувати електроні таблиці, аналізувати та візуалізувати дані. Багато в чому схожі з Excel від Корпорації Майкрософт.
Google Форми – дозволяють швидко створювати опитування та збирати дані у Google Таблиці.
Google Презентації – дозволяють швидко створювати сучасні презентації. Дану програму можна розглядати як альтернативу PowerPoint, хоча можливостей для редагування тут трохи менше.
Google Диск – це сховище даних, де Ви можете розмістити файли різних типів: текст, зображення, фото, аудіо, відео, та зберігати Google Документи, Google Таблиці, Google Форми.
Google Мeet – дозволяє організовувати відеозустрічі, онлайн-заняття. Є можливість надати доступ до свого екрану, щоб показати презентації або іншу інформацію на робочому столі.
Google Сlassroom – дозволяє організовувати віртуальні класи в яких учитель може швидко створювати й упорядковувати завдання, надавати результати перевірок і легко спілкуватися зі своїми учнями. Завдяки Google Сlassroom учні можуть зберігати свої робочі файли й виконувати завдання на Google диску та спілкуватися з вчителем.
Google Календар – надає простий спосіб обміну записами про заходи та зустрічі з іншими користувачами, та дозволяє користувачеві публікувати календарі з інформацією про заходи, наради, на який зможе підписатися кожен або той, хто отримає від користувача таке право.
Усі сервіси від Google мають ряд переваг, таких як: спільний доступ до файлів з будь-якого куточку України та у будь-який час, коментування, можливість вставляти різні елементи і великий вибір доповнень, що дозволяють оптимізувати роботу і економити час.
Тож, як і завжди, освіта не стоїть на місці, постійно вдосконалюється! І саме в розвитку, удосконаленні, пошуку нових можливостей й рішень майбутнє освітнього закладу.
____________________________