Тиждень безпечного Інтернету

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

З метою проведення профілактичних заходів щодо безпеки дітей в онлайн-середовищі з 18 по 22 грудня 2023 року в закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси пройде Тиждень безпечного Інтернету.

З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення спілкування,  творчості і відкриттів. Проте він містить  інформацію не завжди безпечну для користувача.

Безпека дітей у мережі Інтернет – зона відповідальності дорослих, адже кількість дітей і підлітків, які постраждали через свої незнання та легковажність у мережі постійно зростає.

Діти можуть наразитися на безліч ризиків: порушення авторських прав, пропаганда екстремізму, наркотиків; віруси, трояни, спам, онлайн-шахрайства; незаконні контакти, кіберпереслідування тощо. Розміщуючи у мережі персональну інформацію, молоді люди відкривають всьому Інтернет-простору доступ до свого приватного життя. Потребує також розвитку і культура спілкування учнів у всесвітній павутині, розуміння ними того, що культура і культурність Інтернету напряму залежать від культури кожного користувача. 

За дорученням Департаменту освіти та науки Одеської міської ради учасники освітнього процесу Одеського ліцею №4 та Одеського ліцею №9 підготували відеоролики з питань інформаційної безпеки у мережі Інтернет.

“Кібербезпека” https://drive.google.com/file/d/11wg1eg-ewyDXRneK06VHAVXxG2JwW5eB/view

“Як Петрик П`яточкін кібербезпеку опанував” https://drive.google.com/file/d/18TppkEjWXZI0lTNgz6PAN-VzHgvDrbNN/view

****************************

Також матеріали, які містять доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки  розміщені на вебсайті Департаменту освіти та науки Одеської міської ради у розділі “ДІЯЛЬНІСТЬ” на сторінці IKT (інформаційно-комунікаційні технології)”.

Share this post